Dąbrowianie lepsi od Bozzy, udany rewanż Ragora i Wisły

Dziewiętnasta seria gier w Małopolsce przyniosła w większości zwycięstwa dla gospodarzy meczów. Niespodzianką jest triumf rezerw MKS-u Dąbrowy Górniczej nad krakowską Bozzą. Udane rehabilitacje zaliczyli zawodnicy Wisły Kraków, a także KKS Ragoru Tarnowskie Góry.

Zawodnicy kieleckiego UJK ponownie byli lepsi od koszykarzy MCKS-u, a ważna dla losów rywalizacji okazała się trzecia kwarta wygrana 30:13. Znakomite zawody rozegrało trio: Piotr Łosiak, Wojciech Pisarczyk oraz Jakub Lewandowski, zdobywając łącznie 58 z 101 zdobytych punktów przez zawodników Rafała Gila. Dla przyjezdnych 18 punktów i 6 zbiórek zdobył Jakub Ściegenny.

Większych problemów z krakowskim Oknoplastem nie mieli gracze MKKS-u Rybnik, wygrywając pierwszą połowę zawodów aż 67:39. Najlepiej w ekipie Jakuba Krakowczyka wypadł Piotr Kawczyński, aplikując 21 punktów i 6 zbiórek. Dla ekipy z Krakowa 22 punkty uzbierał Daniel Piorun.

Świetne spotkanie rozegrały Bieszczadzkie Wilki, rozbijając częstochowską Iskrę. Premierową odsłonę podopieczni Kamila Piechuckiego wygrali 32:6, aby w następnych częściach nadawać ton rywalizacji ażdo końcowej syreny. Najlepiej zaprezentował się Norbert Ziółko, inkasując z ławki rezerwowej 23 punkty. Dla Iskry 22 punkty i 5 zbiórek uzbierał Yaroslav Fomichov.

Skromniejsze zwycięstwo przed własną publicznością odnotowali koszykarze BS Polonii Bytom, ogrywając KS 27 Katowice. Bytomianie głównie dzięki akcjom Marka Piechowicza oraz Kamila Nawrota potrafili uciec na 18-punktową zaliczkę (35:17). Katowiczanie do przerwy podgonili wynik dzięki zagraniom Wojciecha Leszczyńskiego, Wojciecha Jagiełły oraz Mateusza Frąca, przegrywając ośmioma punktami. Dopiero w ostatniej kwarcie podopiecznym Mariusza Bacika udało się wypracować ponownie dwucyfrową zaliczkę po koszach Pruefera oraz Piechowicza. Marek Piechowicz dał dla gospodarzy 20 punktów i 6 zbiórek. Dla gości 17 punktów, a także 6 asyst i 4 zbiórki zdobył Wojciech Leszczyński.

UDANE REWANŻE WISŁY, RAGORA I DĄBROWSKIEGO MKS-U

Skutecznie na rezerwach przemyskich Niedźwiadków odegrali się koszykarze krakowskiej Wisły, wygrywając 80:66. Głównie dzięki pierwszej połowie zawodnicy Jakuba Natkańca wypracowali sobie bezpieczną przewagę, której w pełni kontrolowała wydarzenia w drugich dwudziestu minutach. Niezastąpiony w tym spotkaniu był Artur Włodarczyk, zdobywca 22 punktów i 4 asyst. Natomiast dla drugiego zespołu Niedźwiadków, 22 punkty i 8 zbiórek uzbierał Mateusz Barszczak.

Niespodzianka padła w Dąbrowie Górniczek, bo rezerwy MKS-u… pokonały krakowską Bozzę. Co istotne, to krakowianie na początku potyczki prowadzili czternastoma punktami, aby z każdą minutą ich przewaga stopniowo była neutralizowana. W najważniejszych momentach meczu nie zawodzili Jakub Wojdała, a także Kacper Indyk. Głównie dzięki ich celnym trafieniom dąbrowianie potrafili ostatecznie doprowadzić do zwycięstwa nad gośćmi z Grodu Kraka. Wojdała zakończył zawody na 26 punktach, natomiast Indyk do 17 punktów dodał aż 17 zbiórek. Dla Bozzy 24 punkty zaaplikował Patryk Piszczatowski.

Dobra druga połowa w wykonaniu zawodników KKS Ragora zaprowadziła ich do efektownego triumfu nad Cracovią. Podopieczni Radosława Kuciński zatrzymali atak krakowskiej ekipy na 26 punktach, aplikując samemu aż 51. Liderem zespołu miejscowych był Nikodem Kowalski, autor 19 punktów i 7 zbiórek. Dla Cracovii 17 punktów dał Szymon Magdziak.

Jutro 19.serię gier domknie spotkanie w Gliwicach między zapleczem GTK a Basketem Hills Bielsko-Biała. Bielszczanie mają w zanadrzu jeszcze zaległy mecz z MKKS-em Rybnik, który rozegrają na wyjeździe dopiero 13 marca.