Wyjazdowa wygrana Enei Basket, SKS lepszy od Niedźwiadków

Dwa piątkowe spotkania otworzyły 22.kolejkę gier w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn. Enea Basket Poznań zalicza wyjazdowe zwycięstwo, ogrywając w Katowicach miejscowego Mickiewicza. „O włos” od zwycięstwa w Starogardzie Gdańskim byli koszykarze przemyskich Niedźwiadków, lecz zwycięsko z tej batalii wyszli zawodnicy Kociewskich Diabłów.

Poznaniacy zaliczy udany wyjazd do Katowic, pokonując miejscowego Mickiewicza 88:67. Podopieczni Przemysława Szurka zdominowali gospodarzy na desce, wyraźnie wygrywając ją 46-28. Ekipę Łukasza Szczypki na prowadzeniu trzymały celne trafienia Tomasza Krzymińskiego, a także Daniela Oladapo. Jednak gościom udawało się nadrabiać zaległości po udanych próbach Wojciecha Frasia, Marcina Dymały oraz Brandona Randolph’a. Pod koniec pierwszej połowy rezultat odwrócili rezerwowi zawodnicy poznańskiej ekipy – dwukrotnie zza łuku przymierzył Iwo Baganc, a spod tablicy trafił Mateusz Kulis (39:43). Dobitną przewagę poznańskiej drużyny pokazała druga połowa, a dokładnie ostatnia kwarta (27:14), w której niezawodni byli Fraś, Randolph, a także Pułkotycki. Wojciech Fraś zakończył mecz na 22 punktach i 9 zbiórkach. Dla Mickiewicza 19 punktów i 11 zbiórek dał Daniel Oladapo.

Sporo większych emocji było na Kociewiu, bo po pierwszej połowie na prowadzeniu były… Niedźwiadki. Dobry rezultat dla podopiecznych Daniela Puchalskiego po pierwszych dwudziestu minutach to głównie dobra dyspozycja CJ Wilsona, Maximiliana Egnera, a także Łukasza Uberny. Po przerwie obie ekipy na przemian wychodziły na przód. Dobrym motorem napędowym w trzeciej odsłonie dla ekipy z Kociewia byli Wojciech Czerlonko, Adrian Kordalski, a także Bartosz Majewski. Dużo później, bo po trafieniach z dystansu Benjamina Didiera-Urbaniaka i Samira Stewarta, SKS zaczął budować przewagę. Następne interwencje Kordlaskiego i Czerlonko sprawiły, że Duma Kociewia odskoczyła na 13-punktową zaliczkę (88:75). Przemyślanie mogli jedynie w decydujących fragmentach zmniejszyć rozmiar porażki, co skutecznie poczynili Egner, Wilson oraz Puchalski. Dla gospodarzy 22 punkty i 8 zbiórek dał Wojciech Czerlonko. Natomiast w zespole gości brylował CJ Wilson, autor 26 punktów, 6 asyst oraz 5 zbiórek.