Daniel Dawdo na dłużej w Radomiu

Wychowanek kłodzkiego klubu nadal w szeregach HydroTrucka Radom! W nadchodzącym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn w radomskim zespole pozostaje Daniel Dawdo.

W minionym sezonie 24-letni skrzydłowy rozpoczął pierwszoligowy sezon w barwach Górnika Zamek Książ Wałbrzych. Pokrótce w połowie stycznia Dawdo postanowił przenieść swój talent do HydroTrucka Radom. 24-latek wystąpił w 15 meczach, aplikując średnio 5 punktów oraz 2,1 zbiórki.

Daniel Dawdo poza grą w kłodzkim klubie, w której rozpoczynał swoją przygodę, szkolił się w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZKosz we Władysławowie. W 2015 wraz z UKS-em Chromik Żary zdobył Mistrzostwo Polski do lat 16. Dwa lata później razem z KS Rosą-Sport Radom wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii do lat 18. Co więcej niski skrzydłowy/silny skrzydłowy miał także ekstraklasowe epizody w barwach GTK Gliwice (2018/19), a następnie w Anwilu Włocławek (2022/23). W swoim koszykarskim CV ma także występy w: Weegree AZS Politechnice Opolskiej, Zetkamie Doral Nysa Kłodzko, a także Księżaku Łowicz.

fot. Fiołek art pl
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *