Daniel Venzant nowym graczem Kociewskich Diabłów

Przez trzy dni włodarze ze Starogardu Gdańskiego wzięli obcokrajowca na okres testowy. Ostatecznie klub z Kociewia zdecydował się postawić na innego zagranicznego zawodnika. Nowym zawodnikiem SKS-u Starogard Gdański został Daniel Venzant.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku na trzydniowe testy do Starogardu Gdańskiego został sprowadzony 19-letni Łotysz, Rihards Teirumienks. Jednak po przebytym okresie testowym włodarze klubu nie zdecydowali się nawiązać dalszej współpracy, a także podpisania kontraktu. Jak tłumaczył szkoleniowiec starogardzkiej drużyny, Kamil Sadowski: „To utalentowany, młody zawodnik. Jednak to nie było to, czego szukamy. Potrzebny nam kreator gry, typowa jedynka. Rihards to zawodnik “combo” z akcentem na pozycję numer dwa, a w naszym zespole jest kilku podobnych graczy”.

Parę dni później trener Kociewskich Diabłów miał w zanadrzu plan B, który zaowocował podpisaniem kontaktu z Danielem Venzantem. 25-letni Amerykanin w ubiegłym sezonie grał w II dywizji NCAA, grając w St. Edwards Hilltoppers. Rozgrywający spędzał na parkiecie średnio prawie 32 minuty, notując na mecz 16,8 punktów, 4,9 asysty, a także 3,2 zbiórki. Jak wyjaśnia trener starogardzkiej ekipy na klubowej stronie: „Bardzo się cieszę, że udało się znaleźć gracza, który jest typowym rozgrywającym i pierwsze co, to szuka kolegów. Do tego bardzo dobrze rozgrywa sytuacje Pick&Roll i zachowuje spokój. Jest bardzo szybki, co sprawia, że nie ma problemu przy jakimkolwiek pressingu”.

Venzant jest jedenastym zagranicznym graczem w Suzuki 1.Lidze. Koszykarze Kociewskich Diabłów najbliższe starcie zagrają na wyjeździe z Weegree AZS Politechniką Opolską (7 stycznia). Amerykanin w nadchodzącą niedzielę wyląduje w Polsce. Po przejściu badań medycznych trafi do starogardzkiego klubu.

źródło: Jedenasty obcokrajowiec w Suzuki 1.Lidze (polskikosz.pl)

fot. Kociewskie Diabły
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *