Piotr Lis na dłużej w SKS-ie Fulimpex

Piotr Lis pozostaje na Kociewiu! W przyszłym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn 22-letni rzucający nadal będzie bronił barw SKS-u Fulimpex Starogard Gdański.

22-letni shooter do Kociewskich Diabłów dołączył w sezonie 2022/2023, przechodząc z krakowskiego AZS-u AGH. Pod wodzą trenera Kamila Sadowskiego wywalczył wraz ze swoją ekipą brązowe medale 1.Ligi, pokonując w dwumeczu HydroTrucka Radom. W ubiegłorocznej kampanii starogardzianie zakończyli ją bez medalu, przegrywając dwumecz z GKS-em Tychy. Rzucający wystąpił w 40 meczach, zdobywając średnio 8,3 punktu, 1,5 asysty oraz 1,4 zbiórki. 22-latek rzucający w przyszłym sezonie regularnym Pekao S.A. 1.Ligi nadal będzie spełniał wymóg młodzieżowca do lat 23.

Jak przyznaje sam zainteresowany: „Dobrze się czuję w Starogardzie. Kibice oraz atmosfera na hali powoduje, że chce się tutaj grać. Doświadczony trener z przeszłością w ekstraklasie, od którego będzie można czerpać wiedzę. Po rozmowach z trenerem oraz prezesem uznałem, że będzie to dobre miejsce na dalszy rozwój.”

Wcześniej włodarze klubu ogłosili pierwszego szkoleniowca, który poprowadzi kociewską ekipę w przyszłym sezonie – Jacka Winnickiego (link). Z niecierpliwością czekamy na następne ruchy Kociewskich Diabłów.

fot. Kociewski Sport
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *