Decka znów lepsza od WKK

Na rozpoczęcie niedzielnych zmagań w ramach 32.kolejki Suzuki 1.Ligi Mężczyzn, Decka Pelplin pokonała ponownie WKK Wrocław 77:72. Tym samym pelplinianie mocno przybliżyli się do gry o fazę play-off.

Decka Pelplin – WKK Wrocław 77:72 Statystyki

Początek rywalizacji lepiej otworzyli przyjezdni, którzy po dwóch trójkach Dominika Rutkowskiego szybko objęli prowadzenie (3:6). Potem doskonale radzili sobie Damian Ciesielski, a także Roman Janik – dzięki ich trafieniom gracze w białym trykocie wyszli na przód. Korzystny rezultat starali się trzymać Thomas Davis oraz Piotr Wińkowski, lecz później sytuację zmieniły udane wjazdy Kamila Zywerta, a także punkty spod tablicy Michała Gabińskiego i Fryderyka Matusiaka (14:21). Premierową odsłonę zamknął celny lay-up Dawida Sączewskiego, który dał 5-punktowy zapas dla WKK.

W drugiej części widowiska zaliczkę wrocławian na moment zneutralizowali Sączewski z Wyszkowskim. Jednak w krótkim odstępie czasowym zawodnicy z Dolnego Śląska znów mieli parę „oczek” w zapasie dzięki punktom z rzutów wolnych Tomasza Ochońki i Maksymiliana Wilczka (21:25). Wspomniany wcześniej pelpliński duet (Sączewski-Wyszkowski) ponownie starał się podgonić oponentów, ale dobrze wtórowali im Ochońko i Koelner. Po wykorzystanych rzutach wolnych przez Szymona Kiwilszę i Dominika Rutkowskiego przewaga przyjezdnych urosła do sześciu punktów (28:34). Pokrótce pod tablicą gości na dobre rozhulał się Mateusz Kulis przy wsparciu Romana Janika. Celne rzuty wolne Davisa były ostatnimi punktami pierwszej połowy meczu, po której o trzy punkty więcej miała Decka (39:36).

DRUGA POŁOWA

Po zmianie stron zespół trenera Przemysława Łuszczewskiego rozpoczął od serialu 10:2. Udane wejścia pod obręcz Wyszkowskiego i Ciesielskiego dały 11-punktową zaliczkę dla gospodarzy (49:38). Potem korzystny rezultat dla Decki podwyższyli kolejnymi celnymi strzałami Janik oraz Obarek. Dobry koncert pelplinian w ataku przerwali na moment „oczkami” spod tablicy Kiwilsza oraz Gabiński. Finalnie po zagraniach Pawła Kopyckiego i Damiana Ciesielskiego ekipa z Kociewia miała po 30 minutach 19-punktową zaliczkę (63:44).

Michał Gabiński wraz z Kamilem Zywertem próbowali nawiązać pojedynek z gospodarzami, ale tę próbę skutecznie odpierali Hubert Wyszkowski i Paweł Kopycki (68:51). Kolejne punkty z wjazdu Zywerta, a także zagrania Matusiaka zmniejszyły w połowie decydującej odsłony przewagę pelplinian do 13 punktów (70:57). W następnym fragmencie wciąż przy głosie byli goście, którzy po zagraniach Rutkowskiego tracili już siedem „oczek”. Jednak w tzw. crunch-time ważne punkty zdobywali Thomas Davis i Wojciech Dzierżak. Trójka w ostatniej sekundzie Rutkowskiego zamknęła potyczkę w Pelplinie. Ostatecznie zwycięsko wyszła Decka Pelplin, pokonując WKK Wrocław 77:72.

Dla Decki 13 punktów i 6 zbiórek rzucił Roman Janik. Dla WKK 18 punktów zaaplikował Dominik Rutkowski.

fot. Decka Pelplin
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *