Dominacja Diabłów w Krakowie! AGH ostatnim spadkowiczem!

SKS Fulimpex Starogard Gdański zalicza pewne zwycięstwo w Krakowie! Koszykarze Miljana Curovicia wygrali na wyjeździe z AZS-em AGH Kraków 99:78

AZS AGH Kraków – SKS Fulimpex Starogard Gdański 78:99 Statystyki

Mocne wejścia pod tablicę Jakuba Parzeńskiego, a także trójka Samira Stewarta sprawiły, że SKS bardzo szybko miał dwucyfrową zaliczkę (1:11). Pojedynczymi zagraniami starali się reagować Mateusz Orłowski, a także Damian Ciesielski. Jednak skuteczną grę starogardzian nakręcali Piotr Lis, Bartosz Majewski oraz Samir Stewart. Rezultat dla miejscowych poprawiał Tomasz Palmowski. Finalnie po celnych akcjach Benjamina Didiera-Urbaniaka, Duma Kociewia wysoko prowadziła po 10 minutach 30:12.

W następnej partii łatwe okazje do zdobywania punktów wykorzystywał Tomasz Palmowski, ale skutecznie wtórowali mu Jakub Parzeński oraz Benjamin Didier-Urbaniak. Po trójce Jana Piliszczuka, AGH miał do odrobienia piętnaście punktów (26:41). Później przyjezdni mogli liczyć na kolejne punkty Lisa oraz Majewskiego. Następne pięć punktów Lisa pozwoliły Kociewskim Diabłom osiągnąć pułap dwudziestu trzech punktów (30:53). Tak wyraźne prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej połowy, po której SKS wygrywał 59:36.

Po zmianie stron zawodnicy z Kociewia utrzymywali wypracowaną zaliczkę sprzed przerwy dzięki trójkom Janiaka i Lisa. Krakowianie reagowali dobrymi wejściami pod tablicę Komendy, a także trójką Ciesielskiego. Po wykorzystanych wolnych przez krakowskiego rozgrywającego, AGH miał stratę siedemnastu punktów do Diabłów (48:65). Plany krakowskich akademików w nadrabianiu zaległości sprawnie krzyżowali Didier-Urbaniak oraz Stewart, trafiając z gry. Ostatecznie po łatwych punktach Mikołaja Kurpisza, SKS pewnie zmierzał po wygraną, prowadząc 75:53.

Ostatnia kwarta była jedynie dograniem rywalizacji, w której starogardzianie kontrolowali w pełni sytuację. Natomiast krakowscy akademicy pomału żegnali się z marzeniami o utrzymaniu miejsca w 1.Lidze. Ostatecznie SKS Fulimpex Starogard Gdański wygrał z AZS-em AGH Kraków 99:78.

Dla gości 20 punktów rzucił Piotr Lis. Dla krakowskich akademików 19 punktów i 7 zbiórek zainkasował Tomasz Palmowski.