Game-Winner Hlebowickiego! Rezerwy Śląska lepsze od Górnika

Emocjonujące spotkanie we wrocławskiej Kosynierce! W środowym meczu na szczycie 30.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, WKS Śląsk II Wrocław pokonał po zaciętej końcówce Górnika Zamek Książ Wałbrzych 83:81.

WKS Śląsk II Wrocław – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 83:81 Statystyki

Oba zespoły w ostatnim czasie odnotowały porażki. Górnik uległ we własnej hali po ciężkiej walce Kociewskim Diabłom, natomiast rezerwy Śląska przegrały na wyjeździe z walczącymi o utrzymanie przemyskimi Niedźwiadkami. Dla obu ekip było to ważne starcie w kontekście walki o fotel lidera po rundzie zasadniczej.

Dobre wejście w mecz mieli wrocławianie, którzy po trafieniach Jakuba Piśli i Joe’go Bryanta Jr. prowadzili 9:4. Wałbrzyszanie reagowali sprawnymi akcjami spod obręczy Konrada Dawdo. Następnie dzięki punktom Krzysztofa Jakóbczyka i Mateusza Czempiela biało-niebiescy objęli prowadzenie (15:17). Do końca pierwszej połowy obie ekipy szły kosz za kosz. Finalnie po punktach spod trumny Huberta Pabiana, Górnik prowadził 25:21.

W następnej części zawody nam się wyrównały, bo skutecznie straty odrabiali Michał Sitnik, Joe Bryant oraz Wojciech Siembiga. Późniejsze punkty Oskara Hlebowickiego przyniosły minimalne prowadzenie dla gospodarzy (36:33). Ten stan do końca pierwszej połowy zmienili Miłosz Góreńczyk, Piotr Niedźwiedzki, a także Francis Han. Trzypunktowy rzut rozgrywającego przyniósł po pierwszej połowie czteropunktowy zapas dla gości (38:42).

Dobrą kontynuację w ataku wałbrzyskiej ekipy zobaczyliśmy po zmianie stron, gdy po trójce Góreńczyka i następnych punktach Niedźwiedzkiego, Górnik uciekł na dziesięć punktów. Później celnymi rzutami zza łuku odwdzięczyli się Hlebowicki, a także Piśla, zmniejszając przewagę swoich rywali do trzech punktów (48:51). Większy komfort podopieczni Andrzeja Adamka uzyskali przed końcem trzeciej kwarty, gdy po celnych rzutach zza łuku Mateusza Czempiela i Davida Jacksona oraz półdystansie Patryka Wilka odeszli na dziewięć punktów. Finalnie po wolnych Sitnika, a także lay-upie Bryant’a, drugi zespół Śląska miał do nadrobienia sześć „oczek” (59:65).

W decydującej kwarcie wrocławianie wrócili do gry dzięki trafieniom Aleksandra Leńczuka oraz Joe’go Bryant’a Jr.. Trójka Amerykanina dała po czterech minutach czwartej kwarty prowadzenie dla gospodarzy (72:71). Parę minut później wynik dla wałbrzyszan przechylił celnymi trafieniami Krzysztof Jakóbczyk. Do końcowej syreny mieliśmy znakomite widowisko. Skutecznie błędy wałbrzyskiego zespołu wykorzystali Bryant Jr. oraz Hlebowicki, dając jeszcze raz prowadzenie wrocławianom (81:79). W następnej akcji do wyrównania na 33 sekundy przed zakończeniem doprowadził spod obręczy Wilk. Ostatnią akcję na równo z końcową syreną trafił Oskar Hlebowicki. W ten sposób wrocławianie ograli we własnej hali Górnika Zamek Książ Wałbrzych 83:81.

Dla gospodarzy 27 punktów i 10 zbiórek dał Joe Bryant Jr.. Natomiast dla Górnika 12 punktów rzucił Piotr Niedźwiedzki.