Trzecia zwycięstwo z rzędu KKS Polonii Warszawa

KKS Polonia Warszawa z trzecią wygraną pod rząd w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn! Podopieczni Jakuba Pendrakowskiego wygrali na wyjeździe z MKS Mana.lake Sokołem Marbo Międzychód 90:67.

MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód – KKS Polonia Warszawa 67:90 Statystyki

Obydwie ekipy rozpoczęły mecz od wymiany ciosów z pomalowanego pola. Po późniejszych trafieniach Michała Kierlewicza, a także Damiana Cechniaka, Polonia odskoczyła na cztery punkty (9:13). Przez moment Sokół reagował zagraniami Nicholasa Lynch’a oraz Jakuba Kunca, lecz precyzyjnie wtórował pod tablicą Bartłomiej Pietras. Finalnie po punktach z gry Mariusza Małachowskiego i Mikołaja Smarzego, „Czarne Koszule” prowadziły po tej części 25:21.

Pięć punktów z rzędu Jakuba Nowaka wyprowadziły Sokoła na początku kolejnej części na przód. Warszawianie trzymali kontakt z miejscowymi przy pomocy trafień Jakuba Osińskiego oraz Damiana Cechniaka. Jednak w ekipie gospodarzy niezawodni byli Jakub Lewandowski, a także Mikołaj Smarzy, dając im 9-punktową zaliczkę (40:31). Do przerwy poloniści odrobili prawie całe zaległości, zaliczając serial 10:2. W ten sposób Sokół wygrywał po pierwszej połowie jedynie 42:41.

Po powrocie na parkiet stołeczni rozpoczęli trzecią część widowiska od 13-punktowego serialu, w którym trzema trójkami poczęstował Patryk Pełka, a Damian Cechniak raz po raz zdobywał punkty spod tablicy (42:54). Międzychodzianie ratowali się jedynie punktami z rzutów wolnych Nowaka, Smarzego oraz Lewandowskiego. Następne punkty dla przyjezdnych dostarczyli zza łuku Osiński oraz Motel. Finalnie po punktach z półdystansu Pietrasa, goście ze stolicy prowadzili po trzeciej dyszce 67:50.

Grę miejscowych w następnej partii odblokowali Lynch oraz Nowak, ale celnymi trójkami sypali Kuźkow oraz Dutkiewicz (57:78). Zawodnicy Polonii do końca zawodów zachowali pełną koncentrację, wygrywając mecz w Międzychodzie 90:67.

Dla gości 18 punktów i 13 zbiórek zaaplikował Damian Cechniak. Dla Sokoła 25 punktów trafił Jakub Nowak.