Niedźwiadki zdobywają Dolny Śląsk

Niedźwiadki Chemart Przemyśl wygrywają na Dolnym Śląsku! Podopieczni Daniela Puchalskiego pokonali na wyjeździe WKK Active Hotel Wrocław 102:84.

WKK Active Hotel Wrocław – Niedźwiadki Chemart Przemyśl 84:102 Statystyki

Lepiej na początku meczu w ataku wyglądali przemyślanie, którzy po koszach Szymona Janczaka oraz Michała Chraboty prowadzili 8:4. Skutecznie na te trafienia reagowali Tomasz Ochońko, a także Jakub Patoka, dając inicjatywę miejscowym. Odrobinę później obie ekipy szalały w ataku, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Wyższą zaliczkę dla WKK osiągnęło po koszach Mikołaja Kowalczyka (24:19). Niedźwiadki do końca tej części widowiska nadrobiły z nawiązką zaległości. Celne rzuty CJ Wilsona, a także Macieja Puchalskiego dały po 10 minutach prowadzenie przemyskiej ekipy 28:26.

Trójka Ochońko oraz Koelnera pozwoliła WKK na początku kolejnej ćwiartki wyjść na trzypunktowy plus. Szybko do wyrównania doprowadzili celnymi rzutami Kacper Majka oraz Michał Chrabota. Następnie w przemyskim zespole uaktywnili się Wilson oraz Janczak, dając czteropunktowy zapas dla przyjezdnych (38:42). Koelner oraz Matusiak reagowali pojedynczymi wjazdami pod tablicę, ale skutecznymi trójkami dziurawili kosz Puchalski oraz Wilson. Następne sześć punktów tego duetu sprawiło, że Niedźwiadki prowadziły po pierwszej połowie we Wrocławiu 57:42.

W trzeciej odsłonie dwucyfrowe prowadzenie gości próbował odrobić Walczak przy wsparciu swoich kolegów. Ciągle w przemyskiej drużynie skutecznie grali Janczak, Puchalski oraz Wilson. Po trójce Majki, Niedźwiadki miały ponad 20-punktową przewagę (47:68). Wrocławianie zareagowali serialem 13:2, który po wolnych Kempy dały 10-punktowy deficyt (60:70). Finalnie po punktach spod kosza Rompy, Chraboty i Wilsona dały po 30 minutach 76:63 na korzyść drużyny przyjezdnej.

Miejscowi starali się wrócić do meczu przy pomocy celnych trafień Kowalczyka przy wsparciu Koelnera i Patoki. Jednak niezawodni byli Puchalski, Wilson oraz Serwański. Następne celne rzuty Wilsona pozwoliły na spokojniejszą grę Niedźwiadków aż do ostatniego gwizdka. W ten sposób Niedźwiadki Chemart Przemyśl wygrały na Dolnym Śląsku 102:84.

One thought on “Niedźwiadki zdobywają Dolny Śląsk

1. patrzac na przebieg gry , wkk ma problem z rozegraniem, rozgrywajacy maja problem z dostrzezeniem i wykorzystaniem zdobywanych pozycji przez wysokich w pomalowanym i … stratami ktorych jest zdecydowanie za duzo, szkoda tego meczu 🙂 ale glowy do gory, wkk nie musi bazowac na amerykanach ratujacych sytuacje jak w slasku czy niedzwiadkach, bedzie dobrze