Górnik odwinął się Kotwicy

Górnik Zamek Książ Wałbrzych zrehabilitował się za porażkę poniesioną w Kołobrzegu! W meczu na szczycie 18.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, wałbrzyszanie pokonali Kotwicę 84:58

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – Sensation Kotwica Kołobrzeg 84:58 Statystyki

Zespoły na początku spotkania próbowały odnaleźć swój rytm w ofensywie. Szybciej swoją skuteczność znaleźli wałbrzyszanie, którzy po koszach Piotra Niedźwiedzkiego i Miłosza Góreńczyka prowadzili 9:3. Rezultat w krótkim czasie odwróciły trafienia z gry Daniela Ziółkowskiego i Damiana Pielocha. Po punktach z półdystansu Pawła Dzierżaka, Kotwica miała pięciopunktowy zapas (9:14). Biało-niebiescy umieli wyrównać stan rywalizacji dzięki celnym rzutom Davida Jacksona oraz Witalija Kowalenko. Kolejne punkty 37-letniego Amerykanina zamknęły pierwszą część widowiska, po której minimalnie lepszy był Górnik (18:17).

Trzypunktowe rzuty Remona Nelsona i Szymona Długosza dały w następnej ćwiartce sześciopunktowe prowadzenie dla przyjezdnych. Następnie dobrymi zagraniami odpowiedział Konrad Dawdo, przywracając ekipę Andrzeja Adamka na przód. Zaliczkę w późniejszym czasie podwyższyli spod kosza Niedźwiedzki i Góreńczyk, ale zza łuku celnie odwdzięczył się Nelson. Wałbrzyszanie do końca tej części pozostały przy głosie, a pomagały im trójki Patryka Wilka i Damiana Durskiego. Po pierwszej połowie Górnik prowadził z „Czarodziejami z Wydm” 38:27.

Po zmianie stron dwucyfrowy deficyt starali się zmniejszyć trójkami Ziółkowski, a także Pieloch. Jednak po drugiej stronie parkietu niezastąpiony był Góreńczyk przy wsparciu Wilka. Jeszcze jedna udana próba z dystansu 22-letniego rzucającego przyniosła 14-punktową przewagę dla miejscowych (51:37). Po paru chwilach rezultat dla biało-niebieskich podwyższyli Jakóbczyk oraz Wilk. Natomiast rezultat dla kołobrzeżan poprawiał z rzutów wolnych Długosz. Ostatecznie po półdystansie Kowalenko, Górnicy prowadzili po trzeciej dyszce 59:41.

Większej historii nie było także w ostatniej kwarcie, którą znakomicie rozgrywał Kacper Margiciok. Wynik ekipy z Pomorza podreperowali jak mogli Długosz, Pieloch i Ziółkowski. Jednak pod tablicami solidnie punktował Niedźwiedzki. Wałbrzyszanie do końcowej syreny w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie Górnik pewnie pokonał we własnej hali Kotwicę 84:58.

Dla Górnika 19 punktów rzucił Miłosz Góreńczyk. Dla Kotwicy 17 punktów i 9 zbiórek trafił Daniel Ziółkowski.

fot.
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *