Odblokowani w Międzychodzie!

WKK Active Hotel Wrocław po jedenastu porażkach z rzędu wraca na dobre tory! W sobotni wieczór podopieczni Łukasza Dziergowskiego pokonali na wyjeździe MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód 83:74

MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód – WKK Active Hotel Wrocław 74:83 Statystyki

Wrocławianie dobrze rozpoczęli mecz, bo po łatwych punktach spod obręczy Patryka Rosołowskiego i Jakuba Patoki prowadzili 7:0. Sytuację na parę chwil zmieniły trafienia Jakuba Kunca i wykorzystane rzuty wolne Nicholasa Lynch’a. Przez dłuższy czas zespoły z rąk do rąk przekazywały sobie inicjatywę. Udane rzuty Krzysztofa Kempy, Jakuba Koelnera i Jakuba Patoki pozwoliły gościom odskoczyć na dwa posiadania. Pierwszą część zawodów zamknął spod tablicy Mikołaj Smarzy (21:23).

Osiem punktów z rzędu Sokoła na początku następnej ćwiartki pozwoliło im odskoczyć na sześć punktów. Koelner, a także Stopierzyńskiego starali się ponadrabiać zaległości, ale aktywnie udzielali się Małachowski oraz Lewandowski. Następnie pięć punktów z rzędu zdobyte przez Kempę, a także trójka Koelnera sprawiły, że WKK przez moment było na przodzie (35:37). Rezultat do końca pierwszej połowy odwróciły trójki Lynch’a i Lewandowskiego. Finalnie Sokół prowadził po 20 minutach 41:38.

Zaraz w trzeciej kwarcie trójka Stopierzyńskiego i lay-up Walczaka przywróciły WKK prowadzenie. Kontakt z przeciwnikami starali się trzymać Smarzy, Lynch i Małachowski, ale skutecznymi interwencjami zza łuku ripostowali Koelner i Stopierzyński. Akcją 2+1 odwdzięczył się Smarzy, lecz po tej części lepsi byli zawodnicy z Dolnego Śląska, prowadząc 54:49. Do punktującego Smarzego w następnej partii dołączył Lynch oraz Nowak. Jednak korzystny wynik dla gości trzymali dzielnie Stopierzyński oraz Kempa. Po półdystansie drugiego z nich, WKK odeszło na dwucyfrowy dystans (60:70). Sokół w następnych minutach starał się zbliżyć do swych oponentów dzięki punktom Małachowskiego, Lynch’a i Kunca. Po trafieniu zza linii 6,75m Smarzego, Sokół tracił do WKK już tylko cztery punkty (74:78). W ważnych chwilach kluczowe punkty z wolnych trafiał Stopierzyński. Ostatecznie wrocławianie wygrali całą potyczkę 83:74.

Dla WKK 22 punkty, 7 zbiórek i 5 asyst dał Mikołaj Stopierzyński. Dla Sokoła 20 punktów i 6 asyst uzyskał Mikołaj Smarzy