Górnik przegonił HydroTrucka

Górnik Zamek Książ Wałbrzych wywiózł cenne punkty z Radomia! W środowym pojedynku 16.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn podopieczni Andrzeja Adamka ograli HydroTrucka Radom 75:73.

HydroTruck Radom – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 73:75 Statystyki

Początkowo żadna ze stron nie objęła dość znaczącego prowadzenia, a ponadto drużyny znacznie więcej pracowały lepiej w defensywie. W połowie tej części gospodarze minimalnie prowadzili z biało-niebieskimi 7:6. Moment później Górnik przejął inicjatywę dzięki trójce Konrada Dawdo oraz rzutom wolnym Patryka Wilka. Następnie celnymi trójkami poczęstowali Jakub Zalewski, a także Konrad Szymański, wyprowadzając HydroTrucka na kilkupunktowe prowadzenie. Pierwszą dyszkę zamknął trafieniem z półdystansu Jakub Sadowski (22:17).

Wałbrzyszanie w następnej części gonili wynik dzięki trafieniom z pomalowanego pola Piotra Niedźwiedzkiego, a także Konrada Dawdo. Jednak radomianie skutecznie ripostowali trójkami Błażeja Sowy, Darrena Williamsa oraz Maksymiliana Formelli. Następna trójka Szymańskiego pozwoliła gospodarzom odskoczyć na dwanaście punktów (34:22). Potem wałbrzyską drużynę pozbierały „do kupy” celne rzuty Daniela Dawdo przy wsparciu Francisa Hana, ale w radomskiej ekipie szalał w ataku Darren Williams. Ostatecznie po punktach z gry Krzysztofa Jakóbczyka, HydroTruck prowadził po pierwszej połowie 45:39.

Po powrocie na parkiet miejscowi znów odjechali na dwucyfrową zaliczkę po udanych próbach Formelli oraz Zalewskiego. Pomału wałbrzyską ekipę do gry przywracały kolejne punkty Piotra Niedźwiedzkiego oraz Konrada Dawdo (53:52). Chwilowy oddech dla miejscowych przywrócił Mikael Laihonen, trafiając spod tablicy. Stan rywalizacji po paru chwilach wyrównali Kacper Margiciok oraz Konrad Dawdo. Finalnie po następnych punktach Williamsa, HydroTruck miał po trzeciej dyszce pięciopunktową zaliczkę (61:56).

W kolejnej kwarcie dzięki udanym akcjom Jacksona oraz Hana, Górnik znów doprowadził do remisu. Radomianie po celnych trójkach Laihonena, a także Szymańskiego potrafili znów złapać pułap paru „oczek” (70:66). Parę minut później obie ekipy lepiej prezentowały się w obronie aniżeli w ofensywie. Wciąż o cztery punkty więcej mieli gospodarze dzięki wykorzystanym wolnym przez Zalewskiego (73:69). W końcowych fragmentach widowiska HydroTruck popełniał sporo błędów, które zamieniały na łatwe punkty Margiciok oraz Wilk. Następnie na 3,7 sekundy faul przy zasłonie Laihonena wykorzystał Jackson, trafiając oba rzuty wolne. Szansę na przechylenie szali zwycięstwa na radomską stronę miał Zalewski, lecz jego trzypunktowa próba dotknęła jedynie obręczy. Ostatecznie Górnik zwyciężył w Radomiu 75:73.

Dla gości 15 punktów i 4 zbiórki dał Konrad Dawdo. W radomskim zespole 16 punktów, 8 zbiórek i 8 asyst uzbierał Darren Williams.