Tarnovia wygrywa w Gnieźnie, setka w Sopocie

KSK Ciech Noteć Inowrocław dzięki zwycięstwu na wyjeździe w Trójmieście wskoczył na fotel lidera w grupie kujawsko-pomorskiej. Tarnovia zaliczyła triumf w Gnieźnie, pokonując miejscowy Sklep Polski. Co wydarzyło się w pozostałych pojedynkach?

Torunianie bez większych przeszkód wyjaśnili sprawę domowego zwycięstwa nad pabianickim PKK, wygrywając bezdyskusyjnie każdą kwartę. W ekipie Kamila Sadowskiego najskuteczniejszy był Krystian Maćkiewicz, zdobywca 15 punktów i 7 zbiórek. Dla gości 15 punktów, a także 7 zbiórek dał Wiktor Wilk. Przyjezdni mieli tylko 29% skuteczność z gry.

Wysokie zwycięstwo odnieśli zawodnicy Wiary Lecha Poznań, pokonując rezerwy Spójni Stargard. W drugiej, a także trzeciej partii zawodnicy Tomasza Baszaka pokazali solidniejszy defense, dając oponentom zdobyć w tych częściach zaledwie 11 „oczek”. Głównymi architektami tego triumfu byli Juliusz Barański (23 punkty i 6 zbiórek), a także Emil Rau (19 punktów). Dla rezerw Spójni, 18 punktów dał Oliwier Korolczuk.

W Gnieźnie, Tarnovia wyszarpała zwycięstwo graczom Sklepu Polskiego MKK. Tym samym podopieczni Rafała Urbaniaka staną jutro przed szansą na przeskoczenie gnieźnian na czwartą lokatę, o ile pokonają na wyjeździe zaplecze poznańskiej Enei. Decydujące okazały się trafienia Macieja Rostalskiego, Szymona Milczyńskiego, a także Łukasza Ulchurskiego, po których przyjezdni mieli 7-punktową zaliczkę. Ulchurski skończył zawody na 17 punktach. Dla gospodarzy 21 punktów i 9 zbiórek dał Dariusz Dobrzycki.

Interesująco było w Bydgoszczy, gdzie o zwycięstwie Boruty zadecydowała ostatnia kwarta wygrana przez przyjezdną ekipę (29:19). Skutecznie swoje okazje wykorzystywali Michał Mycko, Robert Kowalski, Filip Starzyński, a także Hubert Lewandowski. Ostatni z nich zakończył fenomenalny występ na 34 punktach i 16 zbiórkach. U gospodarzy 24 punkty zainkasował Nataniel Kolasiński.

Na fotel lidera wskoczyli zawodnicy KSK Ciech Noteci Inowrocław, wygrywając wyjazdowe spotkanie z zapleczem Trefla Sopot. Rywalizacja rozstrzygnęła się już po pierwszej połowie, którą podopieczni Huberta Mazura wygrali 58:35. Dla miejscowej ekipy nie pomogła nawet dobra dyspozycja Szymona Daszke w postaci 35 punktów i 4 zbiórek. W inowrocławskim zespole 20 punktów zaaplikował Jakub Dłoniak.

W dwóch pozostałych potyczkach zwycięsko wyszli gracze zaplecza poznańskiej Enei, a także SMS-u PZKosz Władysławowo.