Górnik znów lepszy od Polonii!

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych w drugim meczu ćwierćfinałowym fazy play-off pokonał KKS Polonię Warszawa 92:83.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych  KKS Polonia Warszawa 92:83 Statystyki (2-0)

Początkowo mecz układał się po myśli gości, którzy po punktach spod tablicy Michała Kierlewicza i Jana Piliszczuka mieli trzypunktowy zapas (3:6). Rezultat starali się zmieniać Piotr Niedźwiedzki i Arinze Chidom, lecz dobrze odpowiadali im Marcin Dutkiewicz, a także Patryk Gospodarek. Po następnych punktach spod tablicy Gospodarka, Polonia miała sześciopunktowe prowadzenie (7:13). Następnie swój dobry moment w ataku miał Mikołaj Stopierzyński. Dzięki akcjom 2+, Górnik prowadził po tej części gry 18:16.

Drugą odsłonę rozpoczęła wymiana ciosów po obu stronach boiska. Po późniejszym, udanym wjeździe Stopierzyńskiego i trójce Majewskiego o sześć punktów więcej mieli wałbrzyszanie (29:23). Na ten rozwój zdarzeń reagował Damian Cechniak, ale przyzwoicie ripostowali mu Michał Sitnik i Szymon Walski. Celna trójka Dutkiewicza, a także akcja „and one” Lisewskiego zmniejszyły przewagę Górnika do jednego „oczka” (35:34). Dobry wynik dla miejscowych poprawili Stopierzyński, a także Majewski, dając do przerwy kilkupunktowe prowadzenie Górnikowi (46:37).

DRUGA POŁOWA

Po powrocie na parkiet mieliśmy znacznie wyrównany pojedynek. Po kolejnych punktach spod tablicy Majewskiego i 2+1 Niedźwiedzkiego gospodarze osiągnęli pułap 15 punktów (55:40). Linowski z Kierlewiczem i Dutkiewiczem starali się zmienić obraz widowiska. Pięć kolejnych „oczek” Samson Barnesa-Thompkinsa sprawiły, że gospodarze mieli już osiem punktów w zapasie (62:54). Taki dystans wałbrzyszanie trzymali do końca trzeciej ćwiartki.

W decydującej kwarcie dwucyfrowy dystans nad „Czarnymi Koszulami” dawały punkty z pola trzech sekund Adriana Kordlaskiego (72:61). Następnie dobry wynik dla miejscowych trzymali Sitnik i Durski, ale dwiema trójkami poczęstował miejscowych Barnes-Thompkins. Przed końcem meczu mieliśmy solidną wymianę kosz za kosz, lecz wynik wciąż był na korzyść zawodników z Wałbrzycha. W ważnym momentach spotkania mogli liczyć na punkty Stopierzyńskiego, Sitnika i Kordalskiego. Ostatecznie Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych wygrał ten pojedynek 92:83.

Dla gospodarzy 25 punktów i 13 zbiórek zaaplikował Piotr Niedźwiedzki. Dla Polonii 18 punktów i 7 zbiórek uzyskał Samson Barnes-Thompkins.

fot. Dawid Wójcikowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *