Maciej Marcinkowski nie zmienia klubu.

KSK Qemetica Noteć Inowrocław poinformowała w media społecznościowych o przedłużonym kontrakcie ze skrzydłowym. W przyszłym sezonie w barwach biało-niebieskich pozostaje Maciej Marcinkowski.

25-letni skrzydłowy dołączył do inowrocławskiego zespołu w ubiegłym sezonie, przychodząc w trakcie jego trwania z AMW Floty Gdynia. Mierzący 194 cm zawodnik wystąpił w 17 spotkaniach, aplikując przeciętnie 10,1 punktu oraz 2,4 zbiórki. Wcześniej Marcinkowski występował na parkietach Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, reprezentując m.in. MKKS Żaka Koszalin oraz PGE Turów Zgorzelec.

Urodzony 14 stycznia 1999 roku jest wychowankiem Arki Gdynia, w której stawiał swoje pierwsze koszykarskie kroki. Skrzydłowy dwukrotnie meldował się w turniejach finałowych Mistrzostw Polski do lat 20, zdobywając kolejno: złoty (2018), a następny srebrny medal (2019) z gdyńskim zespołem. Ponadto Marcinkowski nabierał doświadczenie także na zapleczu ekstraklasowego zespołu z Gdyni, a także miał okazję zaliczyć epizody na ekstraklasowych parkietach.

fot. KSK Qemetica Noteć Inowrocław
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *