Górnik zwycięski w Kozim Grodzie

W niedzielnym starciu kończącym 25. serię meczów w Suzuki 1 Lidze Koszykówki Mężczyzn gracze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe rezerwy Startu Lublin 91:81.

AZS UMCS Start II Lublin – Górnik Trans.eu Wałbrzych 81:91 STATYSTYKI 

Wałbrzyszanie po niecodziennej wpadce z Miastem Szkła Krosno (78:79 – przyp. red.) przyjechali do Lublina z nastawieniem, aby wywieźć komplet punktów. Lublinianie do tego meczu podeszli w ośmioosobowym składzie przez wzgląd na Półfinałowy Turniej Mistrzostw Polski do lat 19 oraz Suzuki Puchar Polski.

Przyjezdni kapitalnie weszli w mecz, niwelując atuty gospodarzy w ataku. Celne trójki Pabiana oraz Jakóbczyka dały przewagę graczom Górnika (4:8), którzy zaczęli z minuty na minutę powiększać. Po celnym lay-upie Huberta Pabiana było 15:4. Miejscowi próbowali odpowiadać, ale były to pojedyncze zrywy Mikołaja Stopierzyńskiego oraz Norberta Ziółko. Premierowa odsłona skończyła się dwucyfrowym prowadzeniem podopiecznych trenera Grudniewskiego 32:21.

Druga kwarta podobnie jak jej poprzedniczka znacznie padła łupem gości, którzy dzięki serii dziesięciu punktów pod rząd prowadzili 42:21. Systematycznie zza łuku trafiał Pabian, a spod kosza Cechniak i Niedźwiedzki. Lubelską drużynę do gry próbowali pobudzić Ciechociński, Obarek oraz Stopierzyński, lecz przyjezdni systematycznie punktowali a trener Grudniewski mocno rotował zmianami. W ten sposób liderzy mieli chwilę wytchnienia. Po drugiej kwarcie wynik na tablicy to 55:40 na korzyść Górnika. 

Trzecią odsłonę meczu rozpoczął od celnej trójki Kamil Zywert. Z kolei gospodarze w tej części gry prezentowali się znacznie solidnie, ale ich strata do Górnika. Wciąż utrzymywała się w granicach 15-20 punktów i dzięki temu Górnik przed ostatnią kwartą prowadził 79:62. 

Lublinianie w ostatniej dziesiątce postawili na mocny defense, ale nie zdało się to na zbyt wiele. Bartłomiej Nycz oraz Norbert Ziółko trafili po dwie trójki, a Krzysztof Wąsowicz zaliczył 2+1. W ten sposób lublinianie przegrywali różnicą 10 „oczek” (77:87). To było wszystko na co ich było stać w tej rywalizacji. Ostatecznie w hali imienia Zdzisława Niedzieli Górnik Trans.eu Wałbrzych zdobył dwa oczka do ligowej tabeli, wygrywając z AZS-em UMCS Start II Lublin 91:81.

Karoli Obarek zdobył dla Startu 19 punktów i 5 zbiórek. Po 15 „oczek” dodali Mikołaj Stopierzyński oraz Bartosz Ciechociński (11 zbiórek), a Norbert Ziółko zdobył 14 punktów, trafiając 4 z 6 prób z dystansu. Rewelacyjny mecz dla Górnika rozegrał Piotr Niedźwiedzki – zdobywca 20 punktów. Wałbrzyski środkowy trafił 9/13 rzutów z gry oraz dołożył jedną trójkę oraz zebrał 10 piłek (double-double). Podobnym wyczynem double-double popisali się Hubert Pabian (19 punktów, 10 zbiórek) oraz Damian Cechniak (10 punktów, 11 zbiórek).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *