Jackson zamienia Turów na Górnika. Obarek dołącza do Żubrów

Pierwszoligowe, a także drugoligowe zespoły rozpoczną swoje przygotowania do nadchodzącego sezonu. Nowo pozyskanym zawodnikiem przez Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych został David Jackson. Na trzeci sezon w barwach Decki Pelplin pozostaje Mariusz Konopatzki. Karol Obarek ponownie schodzi na niższy szczebel rozgrywek w nadchodzącym sezonie zagra w drugoligowych Żubrach.

DAVID JACKSON W GÓRNIKU

Ostatnio postawiliśmy pytanie – dokąd zmierza Górnik w nadchodzącym sezonie na zapleczu ekstraklasy? Włodarze klubu postanowili ogłosić Davida Jacksona. 37-letni już Amerykanin ubiegły sezon rozpoczął na ławce trenerskiej, będąc asystentem trenera Pawła Turkiewicza. Jednak poprzez liczne kontuzje, a także słabsze jak do tej pory wyniki zespołu ze Zgorzelca zawodnik zdecydował się powrócić na koszykarskie boiska, debiutując w wyjazdowym meczu przeciwko GKS-owi Tychy. Po tym spotkaniu licencja amerykańskiego rzucającego została zawieszona przez FIBA, który uznał, że ówczesny klub nie spłacił kilku milionów złotych długu. Tym razem Jackson spróbuje swoich sił w Wałbrzychu.

Dla przypomnienia: 37-letni rzucający grał w zgorzeleckim zespole (lata 2010-2013 oraz 2016-17), gdy ten występował na parkietach Orlen Basket Ligi. Z tym zespołem w 2011, a także w 2013 roku doświadczony Amerykanin zdobywał Wicemistrzostwo Polski. Prócz gry na polskich boiskach Jackson w swej dotychczasowej karierze grał również we francuskiej lidze Pro B, reprezentując odpowiednio: Boulazac Basket Dordogne (2014-2016), Chorale Roanne (2017-2019) oraz Quimper (2019-2022).

KONOPATZKI POZOSTAJE W PELPLINIE

Swój trzeci sezon w pelplińskim zespole rozegra Mariusz Konopatzki. 27-letni rzucający ubiegłą kampanię rozpoczął w ekstraklasowej Arce Gdynia, a potem powrócił do Decki Pelplin. Konopatzki zagrał w 20 spotkaniach, aplikując przeciętnie 5,8 punktu, 3,8 asysty oraz 3,5 zbiórki. Aktualnie w ekipie Dariusza Kaszowskiego są: Dawid Sączewski, Thomas Davis, Wojciech Dzierżak, Filip Stryjewski, Patryk Kędel, Tymon Szymański, Michał Sadło, Iwo Olender, a także Aleksy Janiec. Z pewnością marzeniem pelplińskiej drużyny będzie powtórzenie bądź też poprawienie rezultatu z sezonu 2022/2023, w którym zajęli 7.miejsce.

ŻUBRY W NATARCIU O ZAPLECZE EKSTRAKLASY

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Żubry Chorten Białystok w nadchodzącym sezonie będą bili się o awans na zaplecze ekstraklasy. Kolejnym wzmocnieniem białostockiej drużyny jest Karol Obarek. 30-letni rzucający w 2021 roku wraz z AZS-em UMCS Start II Lublin wywalczył awans do Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, a potem zadebiutował z nią na pierwszoligowych boiskach. W ostatnim czasie 30-latek grał w barwach Decki Pelplin, z którą wywalczył historyczne play-offy. Obarek zagrał w 33 potyczkach, aplikując średnio 10,2 punktu oraz 2,9 zbiórek. Z kadrą białostockiej drużyny związali się: Hubert WyszkowskiKrystian Tyszka, Paweł Śpica, Maciej BębeniecArkadiusz Zabielski, Mateusz Niewiński, Mikołaj Styczeń, Paweł Trypus, Jan Świtaj, Michał Babińczuk, Jakub Więcko, Bartosz Strażewicz, a także Maurycy Kłos.

Żubry w sezonie 2018/2019 byli bliscy awansu do 1.Ligi, lecz ostatecznie w meczach o 3.miejsce przegrali z Zetkamą Doral Nysa Kłodzko. Czy po tej kampanii zaplecze ekstraklasy ponownie zawita na Podlasie?

fot. PGE Turów Zgorzelec, Krystian Rychłowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *