Kontrolowany triumf Kotwicy w Hali Milenium

W jedynym piątkowym spotkaniu otwierającą trzecią serię gier w Suzuki 1 Lidze gracze Sensation Kotwicy Kołobrzeg pewnie pokonali Start II Lublin 113:51.

Sensation Kotwica Kołobrzeg – Start II Lublin 113:51 STATYSTYKI

Rywalizacja przebiegała w dość wolnym tempie. Po pięciu punktach z rzędu Damiana Pielocha podopieczni Rafała Franka prowadzili różnicą czterech punktów (7:3). Kacper Majchrowicz wraz ze swoimi kolegami starali się trzymać kontakt z gospodarzami. Jednak po celnej trójce Pielocha następne punkty dołożyli: z kontry Paweł Dzierżak oraz Witalij Kowalenko z półdystansu. Celny półdystans Norberta Ziółko zakończyło premierową odsłonę, po której cztery punkty więcej miał zespół z Kołobrzegu (17:13). Kołobrzeżanie solidnie otworzyli kolejną część pojedynku od punktów Dzierżaka, Kowalenki i Pułkotyckiego. Po celnej próbie z dystansu Macieja Kucharka zawodnicy Kotwicy mieli zapas 15 punktów (31:16). Ziółko wraz z Kępką i Cherepanovem starali się zmniejszyć dwucyfrową zaliczkę osiągniętą przez gospodarzy. Jednak bardzo aktywni byli Piotr Śmigielski z Mikołajem Kurpiszem, którzy raz za razem wykorzystywali wolną przestrzeń do rzutu. Po pierwszej połowie gracze Sensation Kotwicy Kołobrzeg pewnie prowadzili 49:30.

Druga połowa pojedynku w Hali Milenium była bez większej historii. Czarodzieje z Wydm wykonywali wszystkie założenia przedmeczowe, powiększając swoją przewagę z minuty na minutę. Szkoleniowiec kołobrzeskiej drużyny Rafał Frank dał pograć wszystkim swoim zawodnikom zaistnieć w tym starciu. Skuteczne trafienie zza łuku Dzierżaka zakończyło jednostronny mecz w Hali Milenium. Koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg rozbili Start II Lublin 113:51.

Najlepszym strzelcem w zespole Kotwicy był Damian Pieloch, autor 19 punktów. Dla lubelskiej drużyny 17 punktów i 5 zbiórek zaaplikował Norbert Ziółko.

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *