Koszykarski gong! BS Polonia wygrywa w Lublinie

Koszykarze BS Polonii Bytom mają pierwsze zwycięstwo w Suzuki 1.Lidze! Podopieczni Mariusza Bacika rozgromili na wyjeździe Start II Lublin 115:55.

Start II Lublin – BS Polonia Bytom 55:115 STATYSTYKI

Lublinianie otworzyli wynik rywalizacji od celnych trafień Wojciecha Nojszewskiego. Jednak w krótkim odstępie czasu Polonistów na prowadzenie wyprowadził skuteczny wjazd pod kosz Patryka Wieczorka, a także punkty spod kosza Damiana Szczepanika. Parę minut później przyjezdni podwyższyli swoje prowadzenie dzięki dobrym akcjom podkoszowym Michała Sadły oraz kolejnym punktom Wieczorka. Po premierowej odsłonie podopieczni Mariusza Bacika prowadzili 20:9. Następna kwarta była najbardziej wyrównaną częścią widowiska. W niej dobrze prezentował się Michał Chrabota, aplikując pięć punktów. Następnie ten sam zawodnik wraz z Przemysławem Zygmunciakiem dopisali kolejne siedem „oczek”, powiększając przewagę gości do siedemnastu punktów (17:34). Jednak dzielnie po stronie gospodarzy spisywał się Wiktor Kępka, aplikując dwukrotnie akcję 2+1. Końcówkę pierwszej połowy lepiej zagrali lubelscy zawodnicy, gdy zza łuku trafił Kacper Świtacz, a spod tablicy dokładali Michał Turewicz oraz Kacper Majchrowicz. Do przerwy gracze BS Polonii Bytom wygrywali 42:31.

Po przerwie nastąpił koszykarski nokaut. Bytomianie w ciągu ponad siedmiu minut zdołali zaliczyć serię 26:2 za sprawą punktów Wieczorka, Choraba, a także Sadły. Na taki run miejscowi nie zdołali odpowiedzieć już do końcowej syreny. Czwarta kwarta wygrana przez bytomian aż 43:15 była jedynie potwierdzeniem różnicy dzielące obie drużyny. Ostatecznie BS Polonia Bytom rozgromiła na wyjeździe Start II Lublin 115:55.

Najwięcej punktów dla Polonistów rzucił Michał Chrabota, autor 22 „oczek”. W lubelskim obozie 16 punktów zainkasował Wojciech Nojszewski.