Kotwica ponownie pokonuje Mickiewicza

Sensation Kotwica Kołobrzeg wraca na zwycięskie tory! W sobotni wieczór podopieczni Rafała Franka pokonali AZS AWF Mickiewicza Romus Katowice 94:88.

Sensation Kotwica Kołobrzeg – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 94:88 Statystyki

Katowiczanie lepiej rozpoczęli zawody w Kołobrzegu, prowadząc po akcjach Daniela Oladapo i Stanisława Helińskiego 8:2. Po chwili dwucyfrową przewagę dla Mickiewicza wypracowały: trójka Tomasza Krzymińskiego i punkty spod kosza Mikołaja Ratajczaka (4:15). Kołobrzeżanie zareagowali ośmiopunktowym serialem, który po trójkach Damiana Pielocha i Daniela Ziółkowskiego dały im trzypunktowy deficyt. Do wyższej zaliczki katowiczanie wrócili po koszach Helińskiego i Oladapo, ale natychmiastowo straty nadrabiali Nelson i Ziółkowski (17:19). Ostatecznie po koszach Helińskiego i Kłaczka, goście prowadzili po 10 minutach 24:20.

W następnej części obie ekipy na zmianę wymieniały się ciosami. Po dobrych interwencjach Pielocha, Motylewskiego i Wydry to kołobrzeżanie wyszli na przód. Szybko katowicką ekipę przywrócili na prowadzenie Patryk Wieczorek, a także Łukasz Kłaczek. Dwiema trójkami na wyrównanie poczęstował Patryk Wydra. Jego trzecia celna próba zza łuku z rzędu pozwoliła „Czarodziejom z Wydm” ponownie wyjść na prowadzenie (39:36). Dobry moment w ekipie gości złapali Oladapo, Kuczawski oraz Krzymiński. Po ich celnych trafieniach Mickiewicz odskoczył na cztery „oczka”. Pierwszą połowę zamknął Daniel Ziółkowski. Minimalnie lepsi po 20 minutach byli katowiczanie (47:48).

W trzeciej kwarcie zespoły na przemian wymieniały się ciosami, a także prowadzeniem. Katowicką ekipę skutecznie prowadzili w ofensywie Tomasza Krzymiński oraz Stanisław Heliński, zaś w kołobrzeskiej ekipie solidnie odpowiadali Paweł Dzierżak oraz Daniel Ziółkowski. Dzięki punktom kołobrzeskiego duetu, miejscowi odskoczyli na siedem punktów (65:58). Później przyjezdni zainkasowali serial 11:2, który po trafieniu zza linii 6,75m Łukasza Kłaczka ponownie dał im inicjatywę. Kołobrzeżanie skuteczniejsi byli w końcowych fragmentach trzeciej części, gdzie po trójce dopisali do swoich kont Pieloch i Nelson, a połowicznie rzuty wolne wykorzystał Długosz (75:72).

Na początku decydującej partii rezultat podwyższyli Wydra oraz Dzierżak. Katowicką ekipę aktywnie wspierali Oladapo, a także Kuczawski. Trzypunktowy rzut 18-letniego rozgrywającego sprawił, że podopieczni Łukasza Szczypki ponownie mieli prowadzenie (80:81). Rezultat przechylał się z jednej strony na drugą do momentu, gdy spod tablicy trafił Daniel Oladapo. Decydujące okazały się ostatnie dwie minuty potyczki, w której katowiczanie popełniali sporo błędów. Ten fakt postanowili wykorzystać kołobrzeżanie, którzy w ważnych chwilach mogli liczyć na Motylewskiego, Dzierżaka i Ziółkowskiego.

Daniel Ziółkowski zakończył spotkanie na 24 punktach i 5 zbiórkach. Dla Mickiewicza 23 punkty i 6 zbiórek dał Daniel Oladapo.