Mateusz Fatz dołącza do Tura

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski wypełnił lukę pod koszem! W nachodzącym sezonie 2.Ligi Mężczyzn nowym zawodnikiem bielskiego zespołu jest Mateusz Fatz.

27-letni środkowy jest wychowankiem Astorii Bydgoszcz, w której rozpoczynał swoją przygodę z koszykówką. Oprócz reprezentowania bydgoskiego zespołu w młodzieżowych rozgrywkach, szkolił się przez dwa lata w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Władysławowie. Na swoim koncie ma brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 18 zdobyty we Wrocławiu. Pokrótce 27-letni zawodnik reprezentował bydgoską drużynę na pierwszoligowych parkietach, wywalczając w 2019 roku awans do ekstraklasy.

Później podkoszowy był filarem Biofarm Basket Poznań, a w ostatnich latach występował w barwach Księżaka Łowicz. Fatz w minionym sezonie zagrał w 28 spotkaniach, zdobywając przeciętnie 23,2 punktu, a także 10,6 zbiórki. Co więcej 27-letni środkowy został wybrany przez drugoligowych szkoleniowców grupy B do najlepszej piątki po sezonie regularnym.

Wiemy już też, że w przyszłym sezonie drugoligowym w bielskim zespole zobaczymy Łukasza Kuczyńskiego, Aarona Weresa oraz Marcina Marczuka (grający asystent). Pierwszym szkoleniowcem ekipy z Podlasia pozostał Rafał Król.

fot. KKS Tur Basket Bielsk Podlaski (fanpage)
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *