Z Górnika do Astorii!

Na dwa miesiące przed rozpoczęciem zmagań w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz zgarnęła skrzydłowego! Do srebrnych medalistów ubiegłego sezonu dołącza Patryk Wilk.

Patryk Wilk jest wychowankiem opolskiego zespołu, w którym rozpoczynał swoją koszykarską karierę. Pokrótce przez parę następnych lat skrzydłowy był zawodnikiem WKK Wrocław, reprezentując go zarówno na młodzieżowym jak i seniorskim szczeblu centralnym. W 2015 wraz z wrocławską ekipą wywalczył Mistrzostwo Polski do lat 18 w Radomiu. Ponadto w następnych dwóch latach zdobył brązowy, a także srebrny medal MP do lat 20. Po wielu latach spędzonych na Dolnym Śląsku, Wilk postanowił powrócić do Politechniki Opolskiej, reprezentując ją przez następne pięć sezonów.

W 2019 roku wraz z opolską drużyną uzyskał awans na pierwszoligowe parkiety, a trzy lata później pod dowództwem trenera Kamila Sadowskiego zajęli 4.miejsce w przekroju całej kampanii. Występujący na pozycjach niskiego/silnego skrzydłowego w następnej kampanii zadebiutował na parkietach Orlen Basket Ligi, rozpoczynając w barwach MKS-u Dąbrowa Górnicza, a sezon dokończył w GTK Gliwice. W minionej kampanii 27-latek powrócił na pierwszoligowe boiska, reprezentując Górnika Zamek Książ Wałbrzych. Z biało-niebieskimi udało się wywalczyć awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wilk zagrał w 44 spotkaniach, aplikując średnio 6,3 punktu oraz 4,1 zbiórki.

Jak zaznacza sam zainteresowany: „Wybrałem Astorię, ponieważ jest to wyzwanie i kolejny ambitny projekt. Chcemy grać o zwycięstwo w każdym meczu. Słyszałem same pozytywne rzeczy o trenerze, klubie i graczach. Stąd taki wybór.”

fot. Dawid Wójcikowski
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *