Mickiewicz lepszy od Noteci. Katowiczanie blisko Suzuki 1.Ligi!

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice zrobił ważny krok w kierunku awansu na zaplecze ekstraklasy! Podopieczni Łukasza Szczypki pokonali przed własną publicznością KSK Ciech Noteć Inowrocław 87:80.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – KSK Ciech Noteć Inowrocław 87:80 Statystyki (1-0)

Lepiej w mecz weszli miejscowi, którzy po celnych rzutach z gry Tomasza Krzymińskiego i Łukasza Lewińskiego byli lepsi o pięć punktów. Później zaległości mozolnie zaczęli nadrabiać Jakub Kondraciuk, a także Łukasz Bodych. Jednak po stronie gospodarzy spod tablicy odpalił Łukasz Kłaczek. Od tego momentu katowiczanie zaczęli budować swą przewagę. Dzięki kolejnym trafieniom Lewińskiego, Krzymińskiego i Wojciechowskiego, Akademicy po 10 minutach mieli 12-punktowy zapas (33:21).

W kolejnej ćwiartce gracze w żółtych strojach jeszcze bardziej uciekli z wynikiem przy pomocy trafień Kłaczka. Po trafieniu z półdystansu Krzymińskiego, Mickiewicz oddalił się na 16 „oczek” (42:26). Pokrótce za odrabianie strat zabrali się Mateusz Stawiak, Mikołaj Grod oraz Remon Nelson, punktując skutecznie z rzutów wolnych. Dwucyfrowe prowadzenie dla katowickiego zespołu starał się trzymać Lewiński. Udane zagrania Nelsona zamknęły pierwszą połowę widowiska. Mickiewicz prowadził z Notecią 52:41.

DRUGA POŁOWA

Po powrocie na parkiet skuteczny w polu trzech sekund był Mateusz Stańczuk. Po jego interwencjach przewaga inowrocławian stopniała do siedmiu punktów (56:49). Pokrótce do punktowani dla Noteci włączyli się Nelson oraz Filipiak, ale skutecznymi ripostami odpowiadali Leszczynśki oraz Lewiński. Dzięki dobremu momentowi w grze Filipiaka, a także Kondraciuka, Noteć miała po trzech częściach sześciopunktową stratę do Mickiewicza (69:63).

Trzypunktowy rzut Jakuba Kondraciuka dał na początku decydującej części trzypunktowy deficyt do miejscowych. Pokrótce katowicki zespół odbudował swą dwucyfrową zaliczkę przy pomocy dobrych zagrań Jakuba Nowaka (79:69). Inowrocławianie znów przybliżyli się do Mickiewicza na pięć punktów dzięki celnym koszom Kondraciuka oraz Groda. W decydującym crunch-time ważne punkty dla miejscowych aplikowali Kłaczek, Lewiński i Nowak. Dwie celne trójki Nelsona niewiele zmieniły w końcowym rezultacie, który ostatecznie przemówił na korzyść Akademików z Katowic (87:80).

Dla Mickiewicza 25 punktów i 5 asyst dał Łukasz Lewiński. Dla Noteci 19 punktów i 4 zbiórek dał Remon Nelson.

fot.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *