Młodzież w natarciu, czyli nowe nabytki pierwszoligowych ekip (3)

Od ubiegłego sezonu 2022/2023 na parkietach zaplecza ekstraklasy obowiązuje przepis o jednym młodzieżowcu. W kampanii 2023/2024  za młodzieżowca można uznać zawodnika z rocznika 2001 lub młodszego, który musi być na parkiecie. Które ekipy w ostatnich dniach wzmocniły się graczami do lat 23?

Kolejny zawodnik z drugoligowego KS-u 27 Katowice trafia na pierwszoligowe salony. Nowym nabytkiem WKK Wrocław został Krzysztof Kempa. 18-letni skrzydłowy ubiegły sezon na parkietach 2.Ligi może zaliczyć do udanych. W 31 rozegranych spotkaniach zaliczał średnio 14,5 punktu, 9 zbiórek oraz 3 asysty. Co więcej skrzydłowy brał także udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski do lat 19 w Sopocie, gdzie z katowiczanami zajął 5.miejsce. Dla przypomnienia: ekipę z Dolnego Śląska w nadchodzącej kampanii będą reprezentowali Jakub Koelner, Mikołaj Kowalczyk, Aleksy Walczak oraz Mikołaj Stopierzyński.

Filip Wspaniały na kolejny sezon zatrzymał się w GKS-ie Tychy. Tyszanie tym samym mają w obecnej chwili już czwartego młodzieżowca. 19-letni rozgrywający dostawał kilka epizodów na zapleczu ekstraklasy, lecz znacznie lepiej szło mu na boiskach 2.Ligi. Przyzwoite zawody 19-latek zaliczył w ubiegłym sezonie w Krakowie (porażka z Cracovią 87:53), gdzie zaaplikował 19 punktów oraz 10 zbiórek. Wspaniały zagrał w 28 spotkaniach, notując średnio 7,1 punktu, 4,7 zbiórki oraz 4 asysty.

Decka Pelplin w ostatnim czasie mocno uaktywniła się na pierwszoligowym rynku transferowym. Tym razem do ekipy Dariusza Kaszowskiego dołączył Iwo Olender. Olender w ostatniej kampanii reprezentował barwy HydroTrucka Radom, wychodząc na mecze z ławki rezerwowej zawodników. Znakomite zawody 21-letni rozgrywający rozegrał w Poznaniu przeciwko Enei Basket (21 pkt), trafiając siedem trójek. Rozgrywający grał w 22 potyczkach ligowych, zaliczając łącznie 69 punktów.

fot. Fiołek art pl

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *