Niedziela z Suzuki 1 Ligą

Dwa niedzielne starcia będą dokończeniem premierowej serii gier w Suzuki 1 Lidze. Zaplecze Śląska Wrocław na Kosynierce podejmie AZS AGH Kraków. Z kolei Miasto Szkła Krosno stoczy bój z rezerwami Startu Lublin.

O inauguracji sezonu na pierwszoligowych salonach przeczytasz TUTAJ.

GKS Tychy – KKS Polonia Warszawa (sobota, 15:00)

Początkowo rywalizacja między tymi zespołami zaplanowała była na niedzielę, ale ostatecznie zostanie rozegrana w sobotę. Tyszanie pod wodzą trenera Tomasza Jagiełki powalczą o poprawienie wyniku z ubiegłego sezonu. Doskonale w przedsezonowych meczach wypadł Patryk Kędel, który postara się utrzymać dobrą dyspozycję. Piotr Wieloch, a także Maciej Koperski ponownie mogą stać się filarami tyskiego zespołu. Wiele osób podkreśla, że Trójkolorowi są trudnym zespołem do zeskautowania, ponieważ każdy zawodnik w dowolnym meczu może okazać ważnym ogniwem.

Po przeciwnej stronie barykady staną zawodnicy Polonii Warszawa, którzy są uważani za „black horse” pierwszoligowych rozgrywek. Mocnymi filarami zespołu Andrzeja Kierlewicza będą z całą pewnością Marcin Dutkiewicz, Patryk Pełka, Adam Linowski czy Patryk Gospodarek. Dorzućmy do tego wszechstronnego Michała Kierlewicza, solidnego pod koszem Damiana Cechniaka i dobrze spisującego się w sparingach Jana Piliszczuka. Tu także w każdej chwili może odpalić każdy zawodnik.

Najbardziej czekam na solidny pojedynek w trumnie między Andrzejem Krajewskim a Damianem Cechniakiem. Na pozycji numer 3 Kacper Mąkowski sprawdzi dyspozycję dnia Marcina Dutkiewicza.

WKS Śląsk II Wrocław – AZS AGH Kraków (niedziela, 18:00)

Niedzielny wieczór otworzy nam starcie we wrocławskiej Kosynierce między WKS Śląskiem II Wrocław a AZS-em AGH Kraków. Wrocławianie pod wodzą trenera Marcina Grygowicza postarają się poprawić rezultat z ubiegłego sezonu. W paru meczach towarzyskich udowodnili, że solidną robotą w obronie i skutecznym, szybkim atakiem mogą postraszyć każdego. Sebastian Bożenko i Aleksander Leńczuk postarają się być motorem napędowym zespołu. Wrocławski zespół w dowolnym momencie będzie mógł skorzystać ze spadów z ekstraklasy. Na przeciw nich stanie rewelacja ubiegłego sezonu, czyli AZS AGH Kraków. Krakowski zespół będzie zmotywowany powtórzyć ubiegłoroczny sukces i o to z pewnością zadbają Paweł Zmarlak, a także Wojciech Leszczyński. O rok bardziej doświadczeni Patryk Wydra, Damian Dyrda postarają się dołożyć punkty z ataku. Warto podpatrywać rozwój młodszych zawodników m.in. Szymona Szmita, Michała Lisa, Szymona Sobiecha i Kacpra Rojka.

W tym pojedynku ciężko wskazać faworyta rywalizacji (i może to dobrze). Zacnie na rozegraniu zapowiada się bój między Sebastianem Bożenko a Michałem Lisem.

Miasto Szkła Krosno – Start II Lublin (niedziela, 18:30)

Pierwszą serię meczów zamknie nam widowisko w Krośnie między graczami Miasta Szkła a rezerwami Startu Lublin. Krośnianie w nadchodzącym sezonie będą chcieli zmazać plamę po poprzednim nieudanym sezonie. Duet Michał JankowskiKlavs Dubults wydaje się być najmocniejszym punktem drużyny z Podkarpacia. Jednak jak spojrzymy głębiej to mamy dobrze zapowiadających się młodzieżowców jak m.in. Stanisława Helińskiego, Hubert Łałaka czy Maksymiliana Zagórskiego, a także doświadczonego Dariusza Oczkowicza.

Po drugiej stronie boiska zobaczymy mocno przemeblowane rezerwy Startu Lublin. W zbliżającej się kampanii szkoleniowcem lubelskiej drużyny będzie Wojciech Paszek. Lublinianie w tym sezonie postarają się powalczyć o utrzymanie, a ponadto dać szansę młodzieży poczuć pierwszoligowe parkiety. Zawodnicy z Koziego Grodu tak jak wspomniani wrocławianie będą mogli skorzystać ze spadów z ekstraklasy. Niewątpliwie liderem zespołu może być Norbert Ziółko, który jeszcze nie tak dawno był na try-oucie w HydroTrucku Radom. Warto także przyjrzeć się m.in. Wiktorowi KępceKacprow Majchrowiczowi i Michałowi Grzesiakowi, którzy dostaną szansę na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *