Trzecie zwycięstwo Mickiewicza

Trzecie zwycięstwo AZS-u AWF Mickiewicza Romus Katowice staje się faktem! W sobotni wieczór katowiczanie pokonali przed własną publicznością AZS AGH Kraków 78:65

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – AZS AGH Kraków 78:65 Statystyki

Początkowo zespoły rozpoczęły od twardej wymiany ciosów spod tablicy. Dzięki trafieniom Daniela Oladapo oraz Arkadiusza Adamczyka nadal mieliśmy remisowy rezultat (9:9). Dopiero po trójce Mikołaja Ratajczaka, a także punktach spod trumny Daniela Oladapo i Stanisława Helińskiego, Mickiewicz miał pięciopunktową zaliczkę. Krakowianom do końca tej partii brakowało skuteczności, co wykorzystywali gospodarze. Następne punkty Oladapo dały po pierwszej części dziewięciopunktowe prowadzenie dla katowiczan (20:11).

W drugiej kwarcie straty do Mickiewicza nadrabiali sumiennie Damian Ciesielski, a także Mohammed Abdelaal. Późniejsza trójka Mateusza Orłowskiego oraz wsad Mohammeda Abdelaala zbliżyła mocno AGH na punkt do miejscowej ekipy (23:22). Do ciut wyższej zaliczki wrócili katowiczanie po następnych koszach Ratajczaka oraz Oladapo. Następne siedem punktów zdobytych przez Mickiewicza dały im 11-punktowe prowadzenie (37:26). Rezultat dla przyjezdnych starali się podreperować Mąkowski oraz Adamczyk. Ostatecznie po trafieniach Rojka oraz Oladapo, Mickiewicz wygrywał do przerwy 45:32.

Krakowianie po przerwie punkt po punkcie nadrabiali straty dzięki akcjom Abdelaala. Dwucyfrowej przewagi strzegli Oladapo, Kłaczek, a potem Kuczawski (53:39). W paru następnych minutach obie drużyny miały spory problem ze znalezieniem skuteczności z gry. Szybciej rytm odnaleźli gospodarze dzięki trójce Patryka Wieczorka. Krakowską ekipę przebudziły punkty Ciesielskiego oraz Mąkowskiego, ale trójkę dla miejscowych zaaplikował Krzymiński. Tym samym po tej części katowicka ekipa miała 12-punktową zaliczkę (59:47).

Celne kosze Komendy, Orłowskiego oraz Mąkowskiego przybliżyły AGH w czwartej części na osiem punktów do miejscowych (61:53). Korzystnego wyniku dla zawodników Łukasza Szczypki pilnował Mikołaj Ratajczak, który w połowie czwartej kwarty wynosił dziesięć „oczek” (67:57). Następne kosze Oladapo oraz rzuty wolne Wieczorka dały Mickiewiczowi spokojną kontrolę do końcowej syreny. Ostatecznie AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice pokonuje AZS AGH Kraków 78:65.

W ekipie Mickiewicza najskuteczniejszy był Daniel Oladapo, zdobywca 31 punktów i 14 zbiórek. W krakowskim zespole brylował Damian Ciesielski, autor 15 punktów.