Niespodzianka w Poznaniu! Poznańska Enea zatrzymała Astorię

Sensacja na zakończenie 15.kolejki meczów Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! Enea Basket Poznań pokonuje przed własną publicznością Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 95:74

Enea Basket Poznań – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 95:74 Statystyki

Ciut lepiej zawody rozpoczęli bydgoszczanie, którzy po punktach z pola trzech sekund Damiana Jeszke oraz Mateusza Kaszowskiego mieli o trzy punkty więcej od gospodarzy (3:6). Celnymi trafieniami z dystansu poczęstowali Patryk Stankowski, a także Wojciech Fraś, dając prowadzenie poznaniakom. Odrobinę później zespoły na zmianę wychodziły na przód, a po łatwych punktach zdobytych wjazdem przez Filipa Małgorzaciaka, Asta miała znów kilkupunktowy zapas (14:18). Dzięki trójce Jakuba Andrzejewskiego oraz rzutach wolnych Brandona Randolph’a, przyjezdni prowadzili 21:20 po 10 minutach gry.

Jedenastopunktowy serial gospodarzy otworzył kolejną część rywalizacji w Poznaniu. Po dwóch trójkach Patryka Pułkotyckiego, Enea miała dziesięć punktów w zapasie. Sytuację gospodarzy polepszył Marcin Dymała, ale skutecznie wtórowali mu Piotr Wińkowski oraz Filip Zegzuła (37:26). Potem zaległości punkt po punkcie nadrabiał Małgorzaciak, lecz dobrze odpowiadali mu Nowicki oraz Fraś. Po pierwszej połowie poznańska Enea prowadziła z Astorią 44:38.

Dziewięć punktów pod rząd Mateusza Kaszowskiego zdobyte w następnej kwarcie sprawiły, że przyjezdni mieli jedynie punkt straty do Enei (48:47). Podopiecznych Przemysława Szurka ciągnął Brandon Randolph, aplikując dwie trójki. Jednak po przeciwnej stronie skuteczni byli Jakub Ulczyński oraz Piotr Śmigielski. Następne punkty Kilwilszy oraz Śmigielskiego dały remis w tej potyczce (61:61). Dziewięciopunktowa seria poznaniaków z udziałem Baganca, Pułkotyckiego oraz Andrzejewskiego dały po 30 minutach gry taką przewagę dla gospodarzy (70:61).

W decydującej partii dzięki następnym koszom Frasia, Nowickiego i Pułkotyckiego, Enea zwiększyła prowadzenie do 21 punktów (84:63). Bydgoską drużynę próbowali poderwać do gry Jeszke, Kaszowski oraz Małgorzaciak, ale wciąż aktywni byli Nowicki oraz Pułkotycki. Poznaniacy do końcowej syreny kontrolowali w pełni wydarzenia na boisku. W ten sposób Enea Basket Poznań pokonała Astorię 95:74.

Dla Enei 19 punktów i 9 zbiórek odnotował Patryk Pułkotycki. Dla Astorii po 18 punktów rzucili Filip Małgorzaciak, a także Mateusz Kaszowski.