Noteć zgarnęła silnego skrzydłowego!

KSK Qemetica Noteć Inowrocław sięgnęła po utalentowanego skrzydłowego w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn. Nowym koszykarzem biało-niebieskich został Szymon Sobiech.

Urodzony 29 maja 2002 roku w Kościanie skrzydłowy swoje pierwsze kroki stawiał w klubie z Wielichowa. W późniejszych latach przeniósł się do Biofarm Basketu Poznań, gdzie występował w młodzieżowych, a także seniorskich rozgrywkach. Z poznańską drużyną zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 16. Pokrótce 22-letni skrzydłowy zadebiutował na pierwszoligowych parkietach, grając dla Miasta Szkła Krosno. Szymon Sobiech zagrał w 32 meczach, aplikując średnio 8,2 punktu oraz 4,5 zbiórki.

Później 22-letni zawodnik trafił do Akademików z Krakowa, gdzie był jednym z podstawowych zawodników w rotacji trenera Wojciecha Bychawskiego. Skrzydłowy wówczas notował średnio 11,2 punktu oraz 4,6 zbiórki. W minionym sezonie Sobiech postanowił powrócić na Podkarpacie, przybierając ponownie barwy Miasta Szkła Krosno. 22-latek zagrał w 38 spotkaniach, zdobywając średnio 9 punktów oraz 3,7 zbiórki.

Jak mówi nowy zawodnik inowrocławskiej ekipy: „Przekonała mnie osoba trenera Przemysława Łuszczewskiego. Po pierwszych rozmowach z nim wiedziałem, że to jest właśnie to. Dużą rolę odegrał również mój brat, który w przeszłości miał przyjemność współpracować z tym szkoleniowcem i bardzo mnie do tego ruchu namawiał. Nie mogę zapomnieć również o kibicach i atmosferze jaka panuje na hali w Inowrocławiu. Z ogromnym zdumieniem obserwowałem poczynania drużyny w 2.Lidze, jednocześnie wyobrażając siebie grającego przy takim dopingu i przy takiej publiczności!”

fot. Dariusz Błażejowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *