Nowy podkoszowy w Niedźwiadkach

Niedźwiadki Chemart Przemyśl znalazły nowego podkoszowego! Nowym zawodnikiem podopiecznych Daniela Puchalskiego został Mark Mboya Kotieno.

W ostatnich paru dniach w przemyskim zespole doszło do paru korekt. Z zespołem z Podkarpacia pożegnał się Michał Marek za porozumieniem obu stron, o czym poinformowała przemyska drużyna w mediach społecznościowych. Podkoszowy zdawał sobie sprawę z trudnego wyzwania, jakim jest powrót do swej optymalnej dyspozycji po kontuzji. 27-letni środkowy zagrał jedynie w sześciu spotkaniach, zdobywając łącznie 11 punktów oraz 7 zbiórek. Włodarze klubu postanowili jak najszybciej działać, aby załatać dziurę pod obręczami.

Nowym nabytkiem przemyskich Niedźwiadków został Mark Mboya Kotieno. Kotieno urodził się 23 marca 2000 roku w Mombasie. Jego Mama jest Polką, a Tato Kenijczykiem. Większość sportowej kariery 23-letni środkowy spędził w Niemczech, głównie w niższych klasach rozgrywkach. Reprezentował barwy m.in. MTV Herzoege Wolfenbuettel, Baskethall Loewen Erfurt, Dragons Rhoendorf. Podkoszowy był także związany z Telekom Basket Bonn, lecz za wiele szans nie miał w tym zespole. Poprzednią kampanię 23-latek spędził w drugoligowym Panthers Schwenningen, z którym został zdegradowany do niższej ligi. Kotieno zagrał w 33 spotkaniach, aplikując przeciętnie 6,6 punktu, a także 3,8 zbiórki.

Obecny sezon 23-letni zawodnik rozpoczął w barwach PGE Spójni Stargard, gdzie w pięciu meczach zdobył łącznie 11 punktów. Jednak przez wzgląd stargardzkiego zespołu na grę w europejskich pucharach nie mógł zapewnić wystarczającej uwagi jakie on potrzebował. W ten sposób ekipa z Podkarpacia wzbogaciła się o nowego podkoszowego. Niedźwiadki z dorobkiem 2 zwycięstw i 5 porażek zajmują aktualnie 15.miejsce na zapleczu ekstraklasy. Kolejnym rywalem na drodze przemyskiej ekipy będą zawodnicy HydroTrucka Radom. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 w przemyskiej hali POSiR.

fot. PGE Spójnia Stargard

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *