Czy Górnicy zatrzymają Miasto Szkła?

Miasto Szkła Krosno i Górnik Zamek Książ Wałbrzych to zespoły, które przewodzą na zapleczu ekstraklasy. Już w nadchodzący piątek oba zespoły stoczą ze sobą bezpośrednią rywalizację. Która ekipa w hitowym meczu 9.kolejki okaże się lepsza?

Ciężko jednogłośnie wskazać faworyta tego spotkania, bo oba zespoły prezentują się rewelacyjnie. Zespoły w swej dotychczasowej historii mierzyły się bezpośrednio ze sobą osiem razy – pięć meczów kończyło się na korzyść Górnika, trzy dla Miasta Szkła.

Gospodarze tego spotkania, czyli podopieczni Edmundsa Valeiko jak na razie zadziwiają swoją formą jak i grą. Zespół łotewskiego szkoleniowca jak dotąd przegrał dwukrotnie na wyjazdach, uznając wyższość: w Poznaniu, Enei Basket oraz w Tychach od miejscowego GKS-u, który zwyczajnie “nie leży” zespołowi z Podkarpacia. Na własnym parkiecie krośnianie w obecnej kampanii nie przegrali. Potyczki z Decką, Astorią, a także ostatnia z SKS-em pokazywały jedną wspólną cechę: zespół z Krosna ma mocne końcówki i nie boi się podejmować ryzyka w sytuacjach stykowych. Cichym bohaterem spotkań był Radosław Trubacz, który w każdym ze spotkań zdobywał w końcówkach bardzo ważne punkty. Liderem zespołu jest 24-letni Amerykanin, Myles Rasnick. Rozgrywający znajduje się w czołówce najlepiej punktujących zawodników. Sporo dobrego wnoszą też Przemysław Wrona, a także młodsi zawodnicy – Hubert Łałak oraz Szymon Sobiech.

Na przeciwko “Szklanego Teamu” stanie Górnik Zamek Książ Wałbrzych. Biało-niebiescy pod wodzą trenera Andrzeja Adamka spisują się rewelacyjnie. Od wyjazdowej porażki z Sensation Kotwicą Kołobrzeg, wałbrzyszanie zanotowali siedem kolejnych zwycięstw. W trzech ostatnich rywalizacjach Górnicy pokazali bardziej poukładany, zespołowy basket, wygrywając przekonywująco z Sokołem, Decką oraz Trójkolorowymi. Najwięcej punktów pod koszami aplikuje Piotr Niedźwiedzki. Dobry sezon rozgrywa Konrad Dawdo, który ostatnie dwa lata spędził na Podkarpaciu (sentymentalny powrót). Na rozegraniu doskonale spisuje się Francis Han – jego doświadczenie w pojedynku z Hubertem Łałakiem czy Mylesem Rasnickiem może się okazać decydującym czynnikiem. Pod koszem Niedźwiedzki sprawdzi dyspozycję dnia Wrony. Patryk Wilk daje w tym sezonie Górnikowi przyzwoite wsparcie dla podkoszowych zespołu z Wałbrzycha. Czy w bezpośrednim starciu poradzi sobie z Maksymilianem Zagórskim, kapitanem krośnieńskiego zespołu?

Obie ekipy chcą po tym sezonie wrócić na ekstraklasowe parkiety. Który z zespołów wyjdzie z tej potyczki zwycięsko? Przekonamy się w piątek o godzinie 19:00. Przypominamy, że wszystkie pierwszoligowe spotkania można zobaczyć w serwisie Emocje.tv.

fot. Dariusz Błażejowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *