Dla kogo V Derby Kociewia?

Już od piątku rozpocznie się 9.kolejka meczów w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn. W piątkowy wieczór czekają na nas kolejne derby Kociewia, czyli rywalizacja między SKS-em Fulimpex Starogard Gdański a Decką Pelplin. Gospodarzem tej potyczki będą gracze Dariusza Kaszowskiego.

Jak co sezon Derby Kociewia będą potyczką zarówno sportową jak i także kibicowską. Odpowiednia okazja, aby pokazać swoje umiejętności nastąpi w najbliższy piątek. Według oficjalnego komunikatu na fanpage’u Decki Pelplin wiemy już, że dla kibiców drużyny gości przeznaczone zostanie 150 miejsc, czyli jedną czwartą biletów. Pełny komunikat w sprawie sprzedaży biletów pod tym linkiem.

Oba zespoły dzieli w tabeli jedynie jedno zwycięstwo. Kociewskie Diabły z bilansem 5-3 aktualnie zajmują 4.lokatę, natomiast Decka z dorobkiem 4 zwycięstw i 4 porażek – szóste. Ciężar roli faworyta będzie spoczywał na podopiecznych Kamila Sadowskiego, którzy ostatnio byli bliscy wywiezienia punktów z Podkarpacia. Finalnie starogardzianie przegrali na wyjeździe po dogrywce z Miastem Szkła Krosno (94:88). W zupełnie innych nastrojach byli gracze Dariusza Kaszowskiego, którzy w Katowicach okazali się lepsi od Mickiewicza (68:75).

Drużyny mają okazję rywalizować ze sobą od sezonu 2021/2022. We wszystkich czterech dotychczasowych spotkaniach zwycięsko wychodzili starogardzianie. Liderami starogardzkiego zespołu są Wojciech Czerlonko, a także Jakub Parzeński. Zaś po pelplińskiej stronie nie zawodzą Thomas Davis oraz Patryk Kędel. Celem zespołu ze Starogardu na obecną kampanię jest gra w najwyższy klasie rozgrywek, w który wierzą zarówno działacze jak i kibice. Pelplinianie z kolei walczą o powtórzenie lub poprawienie wyniku z ubiegłej kampanii, czyli awans do fazy play-off. Która z tych ekip wyjdzie z tego derbowego starcia? Przekonamy się już w najbliższy piątek. Początek rywalizacji o godzinie 18:00. Wszystkie pierwszoligowe zmagania można śledzić w serwisie Emocje.tv.

fot. Krystian Rychłowski Fotografia

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *