Weekendowy rozkład jazdy w Suzuki 1 Lidze

Czwarta seria gier w Suzuki 1 Lidze zapowiada się dość interesująco. W jednym z hitów kolejki zawodnicy GKS-u Tychy podejmą przed własną publicznością Kociewskie Diabły. Dość interesująco zapowiada się także bój między Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych a Sensation Kotwicą Kołobrzeg. Transmisje zobaczycie na sportowej platformie Emocje.TV.

Start II Lublin – Dziki Warszawa (sobota, 14:00)

Zespół z Koziego Grodu po trzech rozegranych rywalizacjach na parkietach Suzuki 1 Ligi nie ma na koncie zwycięstwa. Ostatnio podopieczni trenera Wojciecha Paszka wysoko polegli w Kołobrzegu. Na przeciwległym biegunie są natomiast koszykarze Dzików Warszawa, którzy pokonali AZS AGH Kraków we własnej hali i mają w swoim dorobku trzy zwycięstwa. Jednak lublinianie w tej serii mogą skorzystać z zawodników z ekstraklasy. Jak w Lublinie zaprezentuje się Alan Czujkowski, a także Rafał Komenda?

KKS Polonia Warszawa – Miasto Szkła Krosno (sobota, 15:00)

Poloniści nadal szukają pierwszego zwycięstwa na parkietach pierwszoligowych. Ostatnio podopieczni trenera Andrzeja Kierlewicza przegrali w Pelplinie z miejscową Decką. W innych nastrojach byli zawodnicy Miasta Szkła Krosno, którzy po emocjonującym pojedynku ograli Weegree AZS Politechnikę Opolską. Ciekawą potyczkę na obwodzie powinniśmy dostać między Marcinem Dutkiewiczem a Michałem Jankowskim. Także interesująco zapowiada się pojedynek w polu trzech sekund Adam Linowski sprawdzi dyspozycję dnia Klavsa Dubultsa.

MKKS Żak Koszalin – Enea Basket Poznań (sobota, 18:00)

Koszalinianie w poprzedniej kolejce zostali pokonani na trudnym terenie w Tychach przez Trójkolorowych. W odmiennych humorach byli zawodnicy Przemysława Szurka, którzy odnotowali pierwsze zwycięstwo w 1.Lidze z BS Polonią Bytom. Poznaniacy, aby myśleć o małej niespodziance na Pomorzu Zachodnim muszą zatrzymać w ataku Artura Łabinowicza. Z kolei gospodarze tego spotkania, żeby wrócić na zwycięską ścieżkę muszą w pomalowanym polu ograniczyć grę Wojciecha Frasia.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych – Sensation Kotwica Kołobrzeg (sobota, 18:00)

W ubiegłym sezonie obydwie drużyny spotkały się w półfinałowej fazie play-off – wówczas wałbrzyszanie wygrali tą serię 3-2. Jednak w poprzedniej kolejce musieli uznać wyższość we wrocławskiej Kosynierce rezerw Śląska Wrocław. Czarodzieje z Wydm w ubiegłym tygodniu bez większych przeszkód rozpracowali rezerwy Startu Lublin. Fantastyczną walkę zobaczymy na rozegraniu pomiędzy Adrianem Kordalskim a Jamesem Washingtonem. Na środku Piotr Niedźwiedzki zmierzy się z Mikołajem Kurpiszem. Kto w wałbrzyskim Aqua Zdroju wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji?

GKS Tychy – SKS Starogard Gdański (sobota, 20:00)

Starogardzianie w jednym z środowych pojedynków zamykającą trzecią serię meczów ulegli zawodnikom PGE Turowa Zgorzelec. Dobrą passę trzymają natomiast tyszanie, którzy pokonali przed własną publicznością Żaka Koszalin. Gracze Tomasza Jagiełki będą chcieli nadal kroczyć zwycięską ścieżką, a Diabły postarają się na nią powrócić. Solidne starcie zapowiada się pod kosz między Andrzejem Krajewskim a Jakubem Motylewskim. Interesująco będzie także na silnym skrzydle, gdy Patryk Kędel sprawdzi formę Wojciecha Czerlonko.

AZS AGH Kraków – HydroTruck Radom (sobota, 20:00)

Krakowianie w nadchodzącej kolejce meczów postarają się powalczyć o pierwszy triumf w Suzuki 1 Lidze! Jednak zadanie jakie czeka przed podopiecznymi Wojciecha Bychawskiego należy do ekstremalnie trudnych. Radomianie w zeszłą sobotę wygrali przed własną widownią z WKK Wrocław. Gospodarze tej konfrontacji liczą na dobry występ Szymona Szmita, który spróbuje zatrzymać Filipa Zegzułę. Dobry pojedynek na silnym skrzydle zapowiada się między Szymonem Sobiechem a Damianem Jeszke.

PGE Turów Zgorzelec – Decka Pelplin (niedziela, 15:00)

Zgorzelczanie dość niedawno wywieźli z Kociewia zwycięstwo, pokonując SKS Starogard Gdański. Zawodnicy Decki Pelplin także wyszli zwycięsko, wygrywając na własnym terenie z KKS Polonią Warszawa. Krzysztof Jakóbczyka spróbuje znaleźć sposób na zatrzymanie Romana Janika. Kluczowa potyczka rozegra się także między Szymonem Pawlakiem a Thomasem Davisem. Czy pelplinianie przedłużą swoją serię zwycięstw do trzech wygranych?

WKK Wrocław – BS Polonia Bytom (niedziela, 18:00)

Wrocławianie ostatnio zaliczyli wpadkę w Radomiu z miejscowym HydroTruckiem. Bytomianie także poprzedniego weekendu nie zaliczą do udanych, ponieważ zostali ograni w Poznaniu przez graczy Enei Basket. Dla jednej z drużyn losy w tej serii meczów się odmieni. Dobrą potyczkę powinni zobaczyć między Maksymilianem Wilczkiem a Michałem Chrabotą. Co więcej 23-letni rzucający bytomskiej drużyny w ubiegłym sezonie grał w barwach wrocławskiego WKK. Jak pokaże się w sportowej hali WKK Sport Center? Jak na rozegraniu Kamil Zywert poradzi sobie z Sebastianem Dąbkiem?

Weegree AZS Politechnika Opolska – WKS Śląsk II Wrocław (niedziela, 18:00)

Zespół Roberta Skibniewskiego dzielnie walczył w Krośnie z zawodnikami Miasta Szkła, ale ostatecznie w tym starciu poległ. Nieco inne nastroje mieli gracze rezerw Śląska Wrocław, którzy solidnie rozpoczęli rozgrywki 1.Ligi od trzech zwycięstw. Mikołaj Adamczak, a także Aleksander Leńczuk będą wymagającymi rywalami dla Huberta Pabiana oraz Michała Kroczaka. Solidną walkę na rozegraniu zobaczymy również między Jakubem Koblem a Sebastianem Bożenko.

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *