Pogoń eliminuje Resovię

Pogoń Prudnik jako ostatni zespół gwarantuje sobie miejsce w ćwierćfinałowej stawce o awans na zaplecze ekstraklasy! Podopieczni Tomasza Michalaka w decydującym meczu pokonali OPTeam Stolaro Resovię Rzeszów 89:68.

Pogoń Prudnik – OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów 89:68 Statystyki (2-1)

Dobry start w wykonaniu Pawła Nowickiego, Stanferda Sanniego, a także Tomasza Nowakowskiego przyniosło prudniczanom prowadzenie 7:2. Pokrótce tę zaległość nadrobili Wojciech Wątroba z Adrianem Warszawskim, ale Pogoń z powrotem miała kilka „oczek” w zapasie. Tym razem po następnych punktach Nowickiego i wolnych Prostaka było 17:9 dla miejscowych. Przyjezdni w następnym fragmencie nadrabiali straty dzięki trójkom Wojciecha Szpyrki i Bartosza Czerwonki. Jeszcze jedno trafienie zza łuku Czerwonki i lay-up Krzywdzińskiego dało po 10 minutach minimalne prowadzenie rzeszowskiej ekipie 23:21.

Trzypunktowe rzuty Nowakowskiego i Krawca przyniosły na początku kolejnej części kolejne prowadzenie dla Pogoni. W krótkim odstępie czasowym tę stratę nadrobili Gumiński z Wątrobą. Do połowy drugiej ćwiartki żadna ze stron nie objęła dość znaczącej różnicy. Wtedy prudniczanie odnotowali 14-punktowy serial, na który rzeszowski zespół nie był w stanie odpowiedzieć. Trafienie zza linii 6,75m Tomasza Prostaka, a także punkty spod kosza Grzegorza Mordzaka zamknęły pierwszą połowę widowiska. Pogoń wygrywała z Resovią 45:29.

DRUGA POŁOWA

Po piętnastominutowej pauzie Mordzak raz po raz trafiał z łatwością spod tablicy, ale dobrze odpowiadali mu Warszawski, Krzywdziński i Mamcarzyk. Miejscowi wciąż mieli wysoką zaliczkę wypracowaną z pierwszej połowy. Dorobek punktowy zespołu z Prudnika powiększali Maciej Garwol, Tomasz Nowakowski, a także Tomasz Prostak (65:41). Pojedynczymi akcjami próbowali podnieść zespół Szpyrki, Gumiński i Wątroba. Po półgodzinnej grze nadal prowadzili gospodarze 69:47. W ostatniej części niewiele się zmieniło – zespół Tomasza Michalaka prezentowała swój dobry styl, a następne trafienia dodawali Prostak, Mordzak oraz Nowakowski. Ostatecznie Pogoń Prudnik ograła w decydującym pojedynku Resovię 89:68.

Dla Pogoni 20 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst uzyskał Tomasz Nowakowski. Dla Resovii 16 punktów i 6 zbiórek zdobył Bartosz Czerwonka.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *