Pokaz siły w Inowrocławiu, Łodzi i Tarnowie Podgórnym. Kolejny triumf AZS UMK

W trzeciej serii gier drugoligowej grupy A padło sporo bardzo pewnych zwycięstw faworytów rywalizacji. Status „niepokonanych” po tej kolejce trzymają: Akademicy z Torunia, gracze Tarnovii i inowrocławskiej Noteci. Podrażniony porażką w Toruniu, ŁKS zmiażdżył pabianickie PKK.

W Inowrocławiu zobaczyliśmy pokaz siły ze strony Noteci, która w pierwszej połowie zaaplikowała rezerwom bydgoskiej Astorii aż 65 punktów. Po pierwszej połowie było już jasne, że podopieczni trenera Huberta Mazura dopiszą kolejne punkty na swoje konto. Najlepszym strzelcem inowrocławskiej drużyny był Cezary Karpik, który do 18 punktów dodał 8 asyst oraz 6 zbiórek. Dla rezerw Astorii 18 punktów i 6 zbiorek dał Maciej Zabłocki.

Porażka poniesiona w Toruniu przez ŁKS Coolpack Łódź podziałała w środowy wieczór jak „płachta na byka”. Podopieczni Jarosława Krysiewicza zmietli z parkietu PKK 99 Pabianice aż 102:46. Wyrównaną rywalizację zobaczyliśmy tylko i wyłącznie w premierowej odsłonie, która miejscowi wygrali 17:14. Od drugiej odsłony ełkaesiacy konsekwentnie i skutecznie wykonywali wszystkie założenia taktyczne. Jakub Karwowski skończył zawody na 15 punktach i 6 zbiórkach. W pabianickim obozie brylował Patryk Zawadzki, autor 15 punktów i 4 zbiórek.

Także przekonująco triumfowała Tarnovia Tarnowo Podgórne, ogrywając bardzo pewnie Wiarę Lecha Poznań 108:67. Podopieczni Rafała Urbaniaka od pierwszej aż do ostatniej akcji spotkania mieli pełną kontrolę nad wydarzeniami, dając poznaniakom jedynie dwa razy doprowadzić do wyrównania (jedynie na początku meczu). Bardzo dobry kunszt koszykarski pokazał Filip Dominiak, notując z ławki double-double w postaci 22 punktów i 10 zbiórek. Dla Wiary Lecha 21 punktów i 10 zbiórek dał Juliusz Barański.

Na zwycięskiej ścieżce pozostają koszykarze AZS-u UMK Transbruk Toruń, którzy pokonali na wyjeździe Kuchinox Puch Siejko Zgierz 85:63. Wyrównany pojedynek w Zgierzu toczył się do drugiej kwarty, po których w lepszych nastrojach schodzili podopieczni Kamila Michalskiego z 9-punktową zaliczką. Po dłuższej przerwie torunianie zwiększyli swój dystans o następne dziesięć „oczek”, gdy rozkład punktowy był dzielony na wielu zawodników. Po 15 punktów uzbierali Arkadiusz Kobus oraz Krystian Maćkiewicz. Dla zgierzan 16 „oczek” rzucił Jakub Borowski

W pozostałych pojedynkach zwycięsko wyszli gracze: AMW Floty Gdynia, Sklepu Polskiego MKK Gniezno, a także Pyry AZS SG Poznań.
Trefl II Sopot – AMW Flota Gdynia 68:82
Enea Basket II Poznań – Sklep Polski MKK Gniezno 65:84
PGE Spójnia II Stargard – Pyra AZS SG Poznań 67:85