Mickiewicz wygrywa w Warszawie!

Na otwarcie 3.kolejki gier w Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn mamy niespodziankę! AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice pokonał na wyjeździe KKS Polonię Warszawa 77:69.

KKS Polonia Warszawa – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 69:77 Statystyki

Początkowo rywalizacja upłynęła pod znakiem defensywnej gry z obydwu stron. Ponadto żadna z ekip nie uzyskała dość znaczącego prowadzenia. W połowie premierowej odsłony mieliśmy remis 7:7. Później poloniści próbowali odskoczyć na parę punktów po trafieniach z gry Maksymiliana Motela, Marcina Dutkiewicza oraz Patryka Pełki. Jednak po przeciwnej stronie dobrze ripostowali Łukasz Lewiński, Jakub Nowak, a także Patryk Wieczorek. Po 10 minutach minimalnie z przodu była Polonia (17:16). W następnej części zespoły wychodziły na przemian na przód. Po czteropunktowym zagraniu Wieczorka na moment inicjatywę miał Mickiewicz (21:22). Jednak po celnych rzutach Damiana Cechniaka i Maksymiliana Motela o pięć „oczek” więcej miały „Czarne Koszule”. Później swój dobry moment w ofensywie miał Stanisław Heliński przy wsparciu Łukasza Kłaczka i Tomasza Krzymińskiego. Dzięki celnym trafieniom z gry, katowiczanie przed końcem pierwszej połowy wyszli na +4 (31:35). Do przerwy stan rywalizacji wyrównał trójką Pełka, dając remis po 20 minutach w stołecznej hali Koło (35:35).

Po zmianie stron ponownie obejrzeliśmy konsekwentniejszą grę w defensywie aniżeli ofensywne granie. Zespoły w tej odsłonie osiągnęły przewagę dwóch posiadań, które potem zostały zneutralizowane. Lepszą końcówkę trzeciej kwarty rozegrał Mickiewicz, który mógł liczyć na Krzymińskiego oraz Helińskiego. Drugi z nich trafieniem zza łuku sprawił, że goście z Katowic prowadzili po 30 minutach 50:47. Po paru minutach czwartej kwarty przewaga podopiecznych Łukasza Szczypki wzrosła do dziesięciu punktów (najwyższe prowadzenie), gdy dobrymi akcjami popisali się Heliński, Lewiński, a także Krzymiński (55:65). Sprawy w swoje ręce wziął Michał Kierlewicz przy wsparciu Maksymiliana Motela. W ten sposób poloniści próbowali nadrobić zaległości, ale równie skutecznie odpowiadał Stanisław Heliński. Jego celne rzuty wolne postawiły kropkę nad „i”, dając pierwsze zwycięstwo Mickiewiczowi na zapleczu ekstraklasy, 77:69.

Heliński skończył zawody na 30 punktach i 11 zbiórkach dla katowickiego zespołu. Dla Polonii najlepiej punktującym zawodnikiem był Michał Kierlewicz, dając z ławki rezerwowej 19 punktów i 4 zbiórki. Stołeczni tak jak w ubiegłym sezonie rozpoczynają kampanię od trzech porażek na swoim koncie. W następnym tygodniu podopieczni Jakuba Pendrakowskiego jadą do Starogardu Gdańskiego na mecz z Kociewskimi Diabłami.