Drugoligowe derby wrocławskie dla Śląska, domowy triumf Turowa

Pogoń Prudnik, PGE GiEK Turów Zgorzelec, a także KS Kosz Kompaktowy Pleszew zachowały status niepokonanych ekip w grupie D. W drugoligowych derbach Dolnego Śląska lepsze okazali się zawodnicy Śląska. Pierwsze punkty w aktualnej kampanii zainkasował Basket Club Obra Kościan.

Rozpoczynamy od niedawno zakończonego spotkanie w Kościanie, gdzie podopieczni Szymona Pietraszka po twardym boju ograli wrocławski Gimbasket 77:68. Kluczem do zwycięstwa miejscowej Obry była trzecia odsłona (18:7), w której mocno ograniczyli pole manewru w ofensywie gości, trafiając zaledwie 7 punktów. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił połowicznie trafionymi wolnymi Stanisław Kiszka. 26-letni środkowy skończył mecz z dorobkiem double-double (15 punktów i 12 zbiórek). We wrocławskiej ekipie najlepiej spisał się Igor Dolata, zdobywca 19 punktów i 10 zbiórek.

Mateusz Kaźmierczak trafił 25 punktów, a Karol Kankowski dopisał 18 punktów i 10 zbiórek. Drugoligowy zespół Śląska we wrocławskich derbach okazał się lepszy od rezerw WKK, wygrywając tą wyrównaną rywalizację 89:80. Od drugiej aż do ostatniej kwarty mieliśmy dość wyrównany pojedynek. Gracze Jacka Krzykały zbudowali swoją kilkupunktową zaliczkę już po premierowej odsłonie, w której aktywnie punktowali Kaźmierczak, Kankowski, Ambroziak oraz Ptak. Dla rezerw WKK 17 „oczek” rzucił Joshua Ashaolu.

Dobra gra w pierwszej połowie PGE GiEK Turowa Zgorzelec zapewniła im triumf nad Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 97:81. Na początku premierowej odsłony przyjezdni odskakiwali w granicach 2-4 punktów, ale skutecznie zaległości odrabiali Bartosz Bochno, Hubert Kruszczyński oraz Kamil Zywert. Dzięki kolejnym sześciu „oczkom” Bochny, Turów był na +7. Później prowadzenie gospodarzy podnosili konsekwentnie Kondraciuk, Minciel oraz Bochno. Niewiele zmian zaszło w drugiej połowie, gdzie znacznie bardziej wyrównała się rywalizacja. Zgorzelczanie mogli spokojnie dowieźć swój triumf do końcowego gwizdka.

Pogoń Prudnik również po pierwszej połowie mogła spokojnie rozgrywać zawody z TKM Włocławek, wygrywając tę rywalizację 93:69. KS Kosz Kompaktowy Pleszew, Zetkama Doral Nysa Kłodzko, a także WrapMania.eu KK Oleśnica dopisały komplet punktów, rozprawiając się bardzo pewnie z: rezerwami Stali Ostrow Wlkp. (98:56), Suetami Jelenia Góra (95:71) oraz Magnolią KKS Siechnice (79:44). Gorzowskie Kangury także wyszły zwycięsko ze środowych zmagań, ogrywając rezerwy Zastalu Zielonej Góry.