Politechnika lepsza od Decki

Piąte zwycięstwo z rzędu Weegree AZS Politechniki Opolskiej staje się faktem! Podopieczni Roberta Skibniewskiego wygrali z Decką Pelplin 81:74.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Decka Pelplin 81:74 Statystyki

Opolanie rewelacyjnie rozpoczęli to spotkanie, bo po punktach spod kosza Jakuba Kobla, Kareema Reid’a, a także trójce Michała Lisa prowadzili już 12:1. Pelplinianie w tym czasie mieli sporo kłopotów z odnalezieniem swojej skuteczności. Potem sytuację z dorobkiem punktowym przyjezdnych poprawiali Mariusz Konopatzki oraz Wojciech Dzierżak. Jednak niemal precyzyjnie aplikowali z pola trzech sekund Kobel oraz Jodłowski. Dobry moment w grze Dawida Sączewskiego, a także lay-up Michała Sadło dały po pierwszej dyszce czteropunktowy zapas dla Weegree (21:17).

Celne trafienie z półdystansu Tymona Szymańskiego oraz druga celna trójka Dawida Sączewskiego sprawiły, że Decka po raz pierwszy była na przodzie. Jednak opolską drużynę na przód przywróciły dobre zagrania Dominika Rutkowskiego oraz celne wolne Michała Jodłowskiego (29:22). Straty starali się odpracować Sączewski, Davis, a także Kędel. Po akcji 2+1 Patryka Kędla, przyjezdni mieli stratę jednego posiadania (37:35). Do końca pierwszej połowy trwała skuteczna wymiana ognia. Drugą kwartę zamknął punktami spod tablicy Roman Janik (42:39).

Podobny scenariusz jak w drugiej ćwiartce był po dłuższej pauzie. Świetne wejście z ławki mieli Sączewski, a także Szymański, lecz po przeciwnej stronie wtórowali im Reid oraz Rutkowski. Następne punkty Szymańskiego pozwoliły zawodnikom z Kociewia odejść na pięć punktów (49:54). Ten deficyt do końca tej kwarty zredukowali Rutkowski, Reid oraz Lis. W ten sposób na decydujące 10 minut oba schodziły z parkietu przy remisie (58:58).

W czwartej partii zespoły naprzemiennie wymieniały się koszami, a także prowadzeniem. Na celne rzuty Konopatzkiego i Janika skutecznie ripostowali Kobel, Rutkowski, a także Białachowski. Następne trafienia spod kosza Kobla i Jodłowskiego dały czteropunktowy zapas dla Politechniki (74:70). Później przyjezdnym przytrafił się słabszy fragment w ataku, który cierpliwie wykorzystali Rutkowski oraz Lis. Cztery punkty zdobyte przez drugiego z nich okazały się kluczowe do zwycięstwa opolskiego zespołu. Ostatecznie Weegree AZS Politechnika Opolska ogrywa Deckę Pelplin 81:74.

Dla Politechniki 20 punktów i 6 zbiórek dał Dominik Rutkowski. Dla Decki po 15 punktów zgarnęli Tymon Szymański, a także Dawid Sączewski.

fot. Grzegorz Cholewa
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *