As 12.Kolejki Pekao S.A. 1.Ligi [Głosowanie]

Jedna trzecia sezonu na zapleczu ekstraklasy za nami. Czas przyjrzeć się zawodnikom, którzy w ten weekend najlepiej się spisali.

Tym razem rozpoczniemy od zawodników, którzy wykręcili jak najlepsze liczby. W ten sposób listę wyróżnionych otwiera Myles Rasnick, który do 32 punktów dopisał 11 zbiórek i 5 asyst. Z przyzwoitej strony zaprezentowali się także: William Kondrat, Filip Małgorzaciak, Thomas Davis, Jakub Kobel, CJ Wilson, a także Wojciech Czerlonko. W czterech ostatnich przypadkach Ci zawodnicy wykręcili zdobycze double-double.

Wędrówkę rozpoczniemy od meczu pod Wawelem, gdzie Trójkolorowi okazali się lepsi od krakowskich akademików 80:77. Mimo przegranego meczu przez AGH naszą uwagę zwrócił Damian Ciesielski. Tym razem 26-letni rozgrywający po raz pierwszy w swej karierze zaliczył 30 punktów, dodając do tego 3 zbiórki (eval 20).

Gwarantowane emocje mieliśmy w Koszalinie, gdzie celny rzut z połowy boiska zadecydował o zwycięstwie Decki Pelplin nad MKKS Żakiem Koszalin. Jednym z bohaterów tego spotkania był Filip Stryjewski, który właśnie ten rzut oddał i trafił na triumf. 24-latek skończył potyczkę na 20 punktach, 10 asystach i 5 zbiórkach (eval 27).

Sporo pozytywnej adrenaliny dostarczyła hitowa potyczka na Kociewiu. Zwycięsko wyszli z niej koszykarze SKS-u Fulimpex Starogard Gdański, ogrywając Górnika 73:66. Na naszej liście zameldował się Adrian Kordalski, który do 18 punktów dodał 10 asyst oraz 8 zbiórek (eval 27).

Niedźwiadki Chemart Przemyśl wywalczyły jakże cenne zwycięstwo na wyjeździe, pokonując KKS Polonię Warszawa 94:77. Pod nieobecność Maksymiliana Egnera „w jego buty” wszedł Sebastian Rompa, zapisując dobre double-double w postaci 21 punktów i 13 zbiórek (eval 35).

Emocji pod dostatkiem mieliśmy także na Dolnym Śląsku. Ostatecznie WKS Śląsk II Wrocław pokonał po dogrywce Miasto Szkła Krosno. Główny udział w tym zwycięstwie miał Michał Sitnik, który do 22 punktów dodał 16 zbiórek (eval 30).

Na najlepszego zawodnika dwunastej serii gier głosujecie do jutra do godziny 15:30. Asa kolejki ogłosimy w mediach społecznościowych. Zapraszamy do udostępniania, a także do zagłosowania na swojego ulubieńca.

Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem 12.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi jest:

  • Filip Stryjewski (Decka Pelplin) – 20 pkt, 10 as i 5 zb (46%, 104 Votes)
  • Sebastian Rompa (Niedźwiadki Chemart Przemyśl) – 21 pkt, 13 zb (27%, 60 Votes)
  • Damian Ciesielski (AZS AGH Kraków) – 30 pkt, 3 zb (17%, 39 Votes)
  • Adrian Kordalski (SKS Fulimpex Starogard Gdański) – 18 pkt, 10 as, 8 zb (6%, 13 Votes)
  • Michał Sitnik (WKS Śląsk II Wrocław) – 22 pkt, 16 zb (4%, 8 Votes)

Total Voters: 224

Loading ... Loading ...

fot. Marcin Chyła
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *