Politechnika zdeklasowała Żaka

Wysokie zwycięstwo na zakończenie sobotnich meczów odnotowuje Weegree AZS Politechnika Opolska! Podopieczni Roberta Skibniewskiego w piątej kolejce spotkań pokonali MKKS Żak Koszalin 91:62.

Weegree AZS Politechnika Opolska – MKKS Żak Koszalin 91:62 Statystyki

Podopieczni Rafała Knapa rozpoczęli mecz od trafień spod tablicy Szymona Pawlaka. W krótkim odstępie czasowych miejscowi szybko doszli do siebie dzięki trafieniom zza łuku Jakuba Kobla, a także Adama Kaczmarzyka (8:5). Od trójki silnego skrzydłowego gospodarze zaczęli kontrolować spotkanie w tej kwarcie. Przede wszystkim zagrali na wysokiej skuteczności z gry, wykorzystując błędy swoich przeciwników. Coraz śmielej pod obręcz wchodzili m.in. Dominik Rutkowski, Kaheem Reid, a także Marcin Kowalczyk. Politechnika po trafieniu z pola trzech sekund Kamila Białachowskiego prowadziła po tej części aż 26:9.

Przyjezdni drugą kwartę rozpoczęli podobnie jak i pierwszą – od mini serii punktowej. Dzięki trafieniom spod obręczy Mateusza Itricha oraz Williama Kondrata, strata MKKS-u wynosiła jedenaście punktów. Od tamtej pory goście znów stanęli w miejscu, co natychmiast przełożyło się na żywszą grę gospodarzy. Dobrą energią opolską drużynę nakręcali Michał Lis, a także Michał Jodłowski. W zespole z Koszalina należy wyróżnić Williama Bartona oraz Marcina Tomaszewskiego, którzy dwoili się i troili, aby poprawić sytuację swojej drużyny. Pierwszą połowę widowiska zamknął celnym lay-upem Adam Skiba. W ten sposób opolscy akademicy prowadzili po 20 minutach 41:27.

Na równiejszą rywalizację obu ekip doczekaliśmy się po zmianie stron, a głównie w trzeciej części. Opolanie rozpoczęli ją od znakomitego wsadu Jodłowskiego, a następne punkty dokładali Kobel oraz Kaczmarzyk. Potem dobry fragment gry mieli przyjezdni po interwencjach Rosińskiego, a następnie Pawlaka. Jednak miejscowi wciąż utrzymywali bezpieczną, dwucyfrową przewagę po kolejnych celnych koszach Kobla oraz Rutkowskiego. Konrad Rosiński oraz Maciej Szewczyk robili, co mogli, aby zmniejszyć jakkolwiek zaległości. Finalnie po trzech kwartach na 16-punktowym plusie była Politechnika. Większej historii nie było w ostatniej kwarcie, którą miejscowi wygrali różnicą trzynastu punktów. Ponownie swoje dobre mieli m.in. Kowalczyk, Jodłowski oraz Kaczmarzyk. Koszalinianie umieli reagować pojedynczymi akcjami z gry Rajewicza, Kondrata i Tomaszewskiego. Ostatecznie Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała z MKKS Żakiem Koszalin 91:62.

Dla Politechniki 17 punktów i 4 asysty zgarnął Jakub Kobel. Dla Żaka 15 punktów i 6 zbiórek zainkasował William Kondrat.