„Pomarańczowe” i PolskaStrefaInwestycji Enea AJP bliżej finału!

Ważny krok w kierunku finałów zrobiły zawodniczki PolskiejStrefyInwestycji Enea AJP, a także KGHM BC Polkowice! Gorzowianki okazały się lepsze od gdyńskiej Arki. Natomiast polkowiczanki po dwóch dogrywkach pokonały wrocławską Ślęzę.

Lepiej na początku spotkania w Arenie Gorzów prezentowały się przyjezdne, które przy pomocy trafień m.in. Rennie Davis, Laury Miskiniene, a także Mikayli Cowling miały nawet 11-punktową zaliczkę (29:40) przed końcem pierwszej połowy. Po dłuższej pauzie podopieczne Dariusza Maciejewskiego wróciły na dobre tory w ataku, a bardzo dobrze radziły sobie Chloe Bibby, Elena Tsineke oraz Weronika Telenga. Po zagraniu 2+1 28-letniej środkowej, gospodynie miały po trzeciej części 53:49. W decydującej partii gra obydwu ekip znacznie się wyrównała, a dzięki trafieniom Cowlinga oraz rzutach wolnych Davis, Arka objęła prowadzenie (66:67). Decydujące punkty na wagę zwycięstwa trafiły Stephanie Jones, a także Anna Jakubiuk. Dla miejscowych 22 punkty, 11 asyst i 5 zbiórek dała Elena Tsineke. Dla Arki 18 punktów i 10 zbiórek zainkasowała Rennia Davis.

Do wyłonienia zwycięzcy w Polkowicach potrzebne były dwie dogrywki. Wrocławianki nie odstępowały na krok wicemistrzyniom, przegrywając do przerwy jedynie pięcioma punktami. Na początku trzeciej kwarty dzięki trafieniom Brianny Fraser, Dragany Stanković, a także Zary Friskovec, podopieczne Karola Kowalewskiego miały dziewięciopunktową zaliczkę (57:48). Sprawnie w odrabianiu strat, a także przejęcia prowadzenia pomagała Alexa Held przy wsparciu Schaquilli Nunn. W decydującej kwarcie rywalizacja znacznie się wyrównała, a ciut bliżej zwycięstwa były wrocławianki po udanej wizycie na linii rzutów wolnych Angeli Baker (77:80). Ostatecznie do dogrywki doprowadziły łatwe punkty Fraser, a także połowiczne rzuty wolne Wheeler. W pierwszej dogrywce znów bliżej triumfu były przyjezdne dzięki celnym rzutom Baker oraz Nunn (87:91). Do kolejnego dodatkowego czasu doprowadziły celne rzuty Fraser, a także Stanković. Drugą dogrywkę polkowiczanki rozpoczęły od ośmiopunktowego serialu, który wystarczył, aby pozbawić Ślęzę marzeń o triumfie. Dla zwyciężczyń 29 punktów i 11 zbiórek dała Brianna Fraser. Dla pokonanej ekipy 35 punktów i 6 asyst uzbierała Alexa Held.