Rotacje na trenerskich ławkach w Suzuki 1.Lidze

Minęły ponad dwa miesiące od rozpoczęcia rozgrywek Suzuki 1.Ligi Mężczyzn. Dwie ekipy w trakcie sezonu zdecydowały się na dokonanie zmian na ławce trenerskiej.

Pierwszym klubem, który dokonał roszady na funkcji pierwszego szkoleniowca jest KKS Polonia Warszawa. Pierwszym trenerem polonistów został dotychczasowy asystent – Jakub Pendrakowski, który zadebiutował w piątkowej potyczce przeciwko Górnikowi Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych (88:90 relacja). W treści wystosowanego oświadczenia przez klub trenerowi Andrzejowi Kierlewiczowi podziękowano za dotychczasową pracę, a także poświęcenie.

Przypomnijmy, „Czarne Koszule” pod wodzą trenera Kierlewicza wywalczyli w ubiegłym sezonie awans z drugoligowych parkietów na zaplecze ekstraklasy z bilansem 36 zwycięstw i 0 porażek. Były szkoleniowiec nadal pozostanie w strukturach klubu tylko w innej roli. Treść całego oświadczenia znajdziesz tutaj. Aktualnie poloniści po 14. seria meczów zajmują 13.lokatę z dorobkiem 5 zwycięstw i 9 porażek. W jutrzejszej kolejce stołeczni podejmą w wyjazdowej potyczce Weegree AZS Politechnikę Opolską.

Parę dni później na taką samą zmianę zdecydowali się włodarze Miasta Szkła Krosno. Z roli pierwszej trenera zrezygnował Roman Prawica, informując dyrektora sportowego klubu Michała Barana na dzień przed starciem z BS Polonią Bytom (70:82 relacja). Dwa dni później umowę oficjalnie rozwiązano za porozumieniem stron. Jednak klub w dość krótkim czasie znalazł zastępstwo. Pierwszym trenerem zespołu został Łotysz, Edmunds Valeiko, który przez dziewiętnaście lat swojej koszykarskiej kariery reprezentował wiele klubów, w tym także Polpak Świecie oraz Bobry Bytom. W swym dotychczasowym CV był asystentem trenera w BC Tsmoki Mińsk, a także prowadził kadry narodowe w różnych kategoriach wiekowych. Debiut 50-letniego szkoleniowca zobaczymy w nadchodzącą środę, gdy krośnianie zawalczą na wyjeździe z Eneą Basket Poznań. Krośnianie po 14. seriach spotkań są na 12. pozycji z 6 zwycięstwami i 8 porażkami.

Źródło: https://polskikosz.pl/pierwsza-zmiana-trenera-w-suzuki-1-lidze/
https://polskikosz.pl/druga-zmiana-na-lawce-trenerskiej-w-suzuki-1lm/

fot. Dariusz Błażejowski
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *