Zwycięstwo Polonii Bytom na Podkarpaciu!

Zawodnicy BS Polonii Bytom sprawili małą niespodziankę w Suzuki 1.Lidze! Gracze Mariusza Bacika pokonali na wyjeździe Miasto Szkła Krosno 82:70.

Miasto Szkła Krosno – BS Polonia Bytom 70:82 STATYSTYKI

Przyjezdni lepiej otworzyli konfrontację, gdy po akcjach Alphonso Willisa, a także trójce Pawła Bogdanowicza prowadzili różnicą pięciu punktów. W paru kolejnych akcjach Kacper Traczyk i Stanisław Heliński swoimi punktami nadrobili z nawiązką straty do gości. Jednak w krótkim odstępie czasu drugi celny rzut z dystansu Bogdanowicza ponownie dał polonistom pięć „oczek”. Krośnianie odwdzięczyli się dziewięcioma punktami z rzędu, które po rzutach Klavsa Dubultsa i Michała Jankowskiego dały im inicjatywę. Dzięki akcjom Michała Chraboty, a także trójki Karola Jagody po premierowej odsłonie mieliśmy remis (22:22).

Drugą kwartę gospodarze otworzyli od punktów Dubultsa, ale skutecznie reagowali też Chrabota i Jagoda. Potem podopiecznym Romana Prawicy udało się wyjść na czteropunktową zaliczkę po udanych rzutach Jankowskiego i Dawdy (32:28). Po trójkach Szczepanika i Willisa na prowadzenie wrócili na przód. Do końca pierwszej połowy rezultat chylił się z jedną na drugą stronę. Jeszcze jedna udana próba zza łuku Damiana Szczepanika dała polonistom po pierwszej połowie dwupunktowe prowadzenie (40:42).

Gra bytomian zazębiła się po przerwie, gdy do punktującego Willisa dołączyli Sebastian Dąbek oraz Dominik Krakowiak. Po następnych punktach spod tablicy Krakowiaka przyjezdni odskoczyli na dziewięć punktów (44:53). Później Dariusz Oczkowicz wraz z Maksymilian Zagórski swoimi zagraniami zmniejszyli dystans do gości na cztery „oczka”. Dzięki punktom Patryka Wieczorka przyjezdni wygrywali po półgodzinnej grze 62:52.

Heliński wraz z Jankowskim zaczęli pomału odrabiać straty, ale po drugiej stronie solidnie odpowiadali Chrabota, Wieczorek oraz Dąbek. Po trzypunktowej akcji Bogdanowicza o dwanaście punktów więcej mieli goście (66:78). Ważne punkty na wyjazdowe zwycięstwo polonistów dopisał Willis. Ostatecznie BS Polonia Bytom pokonuje na wyjeździe krośnian 82:70.

Alphonso Willis zdobył dla zwycięzców 23 punkty i 11 zbiórek. Dla miejscowych 17 punktów i 11 zbiórek miał Klavs Dubults.

red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *