Górnik ogrywa Polonistów

Emocje na warszawskim Kole! W jednym z meczów otwierających 14. serię meczów w Suzuki 1.Lidze Mężczyzn Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych ograł KKS Polonię Warzawa 90:88.

KKS Polonia Warszawa – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 88:90 STATYSTYKI

Patryk Gospodarek udanymi wjazdami pod kosz otworzył wynik spotkania na korzyść Polonistów. Ciut później po trójce Damiana Durskiego i pięciu „oczkach” Bartosza Majewskiego to Górnik wyszedł na przód (7:10). Przez parę następnych minut prowadzenie przechodziło z rąk do rąk pięciokrotnie. Po udanych akcjach Michała Kierlewicza i trzypunktowym rzucie Patryka Pełki „Czarne Koszule” odzyskały prowadzenie (21:17). Wymiana ognia trwała do końca premierowej odsłony, którą pozytywnie zakończyli stołeczni 29:25.

Trafienie zza łuku Michała Sitnika rozpoczęło drugą partię potyczki na warszawskim Kole, dając wałbrzyszan punkt straty do miejscowych. Po jeszcze jednym celnym z dystansu trafili Marcin Dutkiewicz, a po drugiej stronie Szymon Walski. Następnie kolejne punkty spod kosza Kierlewicza oraz Linowskiego pozwoliły polonistom sześciopunktową zaliczkę (40:34). Różnicę do miejscowych zaczęli nadrabiać Szymon Walski, a także Mikołaj Stopierzyński. Jednak pod koszem aktywny był Linowski, a dzięki trójce Dutkiewicza warszawianie ponownie uzyskali kilkupunktową zaliczkę. Gościom udało się do końca pierwszej połowy nadrobić zaległości za sprawą „oczek” Majewskiego. Po 20 minutach KKS Polonia Warszawa remisowała z Górnikiem 49:49.

DRUGA POŁOWA

Wymianą ciosów z obydwu stron rozpoczęła się trzecia część. Na trzypunktowe rzuty Durskiego, a także Kordalskiego skutecznie z pola trzech sekund ripostowali Kierlewicz oraz Piliszczuk, a z wolnych Gospodarek. Wałbrzyszanie w późniejszym fragmencie zapracowali na ośmiopunktową zaliczkę przy pomocy punktów Stopierzyńskiego oraz Majewskiego (60:68). Jednak stołeczni nie byli dłużni, a dzięki trafieniom z pomalowanego pola Linowskiego i trójce Dutkiewicza ponownie warszawianie wyszli na przód (70:68). Trzecią partię zamknęły punkty z wolnych Sitnika. Po półgodzinnej grze nadal był remis 70:70.

Przyjezdni na początku czwartej kwarty wyszli na sześć punktów do przodu po udanych minutach gry Sitnika (72:78). Złą passę w grze polonistów przerwał punktami z trumny Gospodarek. Następnie dzięki celnym koszom Dutkiewicza oraz Piliszczuka, a także rzutom wolnym Cechniaka stołeczni ponownie powrócili na prowadzenie (81:80). Niemal do końcowej syreny spotkania mieliśmy gwarantowane emocje! Z dystansu przymierzył Majewski, ale tą samą bronią za moment odpowiedział Dutkiewicz (86:85). Kluczowe okazały się punkty z rzutów wolnych Sitnika oraz Majewskiego. Ostatecznie Górnik pokonał Polonię 90:88.

Dla Górnika 21 punktów i 4 zbiórek miał Michał Sitnik. Wśród gospodarzy najskuteczniejszy był Marcin Dutkiewicz, autor 23 punktów.

KW

About Author

2 thoughts on “Górnik ogrywa Polonistów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *