Sebastian Potoczny nowym szkoleniowcem WKK Wrocław

Sebastian Potoczny będzie pierwszym szkoleniowcem WKK Wrocław w sezonie 2022/2023 w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Kontrakt z trenerem wrocławskiej drużyny został podpisany na najbliższe dwa sezony. Asystentem trenera będzie Michał Rutkowski.

Potoczny doskonale jest znany w środowisku WKK Wrocław, ponieważ jest w nim od jego początków. Jako asystent trenera wraz z Pawłem Turkiewiczem, a później z Tomaszem Niedbalskim prowadzili zespół z Dolnego Śląska. Największym sukcesem wrocławskiej ekipy był srebrny medal wywalczony w sezonie 2013/14 w 1 Lidze.

Jako trener prowadził młodzieżową sekcję WKK Wrocław do lat 20 (później do lat 19), z którą zdobył m.in. srebrne medale Mistrzostw Polski U20 w Gdyni oraz Radomiu. W ubiegłym sezonie był coachem drugoligowego zespołu, który odnotował 7 zwycięstw i 21 porażek. W ten sposób zaplecze wrocławskiej ekipy utrzymało się w 2 Lidze.

46-letni szkoleniowiec wstąpi w miejsce Łukasza Dziergowskiego, który przejmie młodzieżową drużynę WKK do lat 15. Gracze WKK Wrocław zakończyli ubiegły sezon w Suzuki 1 Lidze na 6. lokacie. Wrocławianie w fazie ćwierćfinałowej ulegli Sensation Kotwicy Kołobrzeg 2-3.

fot. Sebastian Maślanka

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *