Damian Janiak nowym graczem Diabłów. Radosław Trubacz opuszcza Trójkolorowych

Damian Janiak (32 lat, 195 cm) w kampanii 2022/2023 będzie reprezentował barwy SKS Starogard Gdański. Po dwóch sezonach spędzonych w GKS-ie Tychy z tyską drużyną pożegnał się Radosław Trubacz. Natomiast Maciej Szewczyk przedłużył o kolejny rok kontrakt z MKKS Żakiem Koszalin.

Janiak w ubiegłym sezonie grał w Dece Pelplin, występując jedynie w 6 spotkaniach z powodu odniesionej kontuzji. 32-letni skrzydłowy na jedno starcie notował średnio 11,2 punktów, 6,7 zbiórki i 4,3 asysty.

W przeszłości grał m.in. Kutnie, Włocławku, Skierniewicach, Łowiczu, Jaworznie, Pruszkowie, Stargardzie, Kołobrzegu, Słupsku, Inowrocławiu i Prudniku.

Radosław Trubacz po dwóch sezonach zakończył swój rozdział w GKS-ie Tychy. 28-letni skrzydłowy był jednym z wiodących liderów trójkolorowych. W ubiegłej kampanii wystąpił w 32 spotkaniach, odnotowując średnio 12,9 punktów, 2,3 asysty i 2,2 zbiórki. Przyszłym pracodawcą Trubacza będzie jeden z zespołów Energa Basket Ligi (na dniach pojawi się więcej szczegółów).

Maciej Szewczyk przedłużył kontrakt na kolejny sezon w MKKS Żaku Koszalin. Dla 28-letniego skrzydłowego będzie to trzeci sezon w barwach tego klubu. W 2021 roku pomógł koszalińskiej ekipie przy awansie do Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. W sezonie 2021/2022 wystąpił w 28 spotkaniach, zdobywając łącznie 75 punktów oraz 35 zbiórek i 13 asyst.

fot. Sebastian Maślanka

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *