Spory krok w stronę play-off HydroTrucka

HydroTruck Radom zrewanżował się Dece Pelplin! W sobotnim pojedynku 30.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn gracze Roberta Witki pokonali kociewską drużynę 89:75.

HydroTruck Radom – Decka Pelplin 89:75 Statystyki

Kolejna rywalizacja z cyklu “walka o awans do fazy play-off”. Obie ekipy przed spotkaniem sąsiadowaly ze sobą w pierwszoligowej tabeli – HydroTruck był dziewiąty (bilans 16-12), Decka natomiast dziesiąta (bilans 16-11). W poprzednim starciu podopieczni Dariusza Kaszowskiego wygrali po dogrywce z radomianami 89:85. Tym razem o powtórzenie wiktorii było ciężej przez brak Aleksego Jańca, Patryka Kędla oraz Thomasa Davisa, których wykluczyły kontuzje.

Mimo swym problemów kadrowych, pelplinianie potrafili walczyć z gospodarzami jak równy z równym. Dobre wejście w mecz mieli Roman Janik oraz Filip Stryjewski, trafiając trójki, a także Michał Sadło. Jednak po stronie gospodarzy skutecznie przymierzał zza łuku Jakub Zalewski przy wsparciu Daniela Walla. Dzięki łatwemu wejściu pod tablicę Tymona Szymańskiego, Decka miała w zapasie pięć punktów (10:15). W kolejnych akcjach trwała dobra wymiana ciosów, a dzięki trójce Darrena Williamsa to HydroTruck przejął na moment prowadzenie. Finalnie po zagraniach Mariusza Konopatzkiego i Tymona Szymańskiego, goście z Kociewia prowadzili 27:23.

Na początku następnej części pelplinianie musieli sobie radzić bez Tymona Szymańskiego, który doznał kontuzji. Dobrego rezultatu przez parę chwil pilnowali Janik, a także Sadło, ale sprawnie wtórowali im Zalewski, Williams oraz Ciechocińskiej. W połowie drugiej kwarty prowadzenie skutecznie odbił Jakub Zalewski, dając po celnej trójce nawet 9-punktową zaliczkę (45:36). Stratę do dłuższej pauzy starali się zmniejszyć Konopatzki oraz Sadło. Pierwszą połowę zamknął łatwym wejściem pod obręcz Darren Williams (47:40).

Po dłuższej pauzie radomianie konstruowali swoją przewagę dzięki siedmiu punktom z rzędu Williamsa. Pokrótce kolejna udana próba z dystansu Zalewskiego sprawiła, że HydroTruck uciekł na trzynaście punktów. Grę pelplińskiego zespołu starali się ruszyć Roman Janik, Filip Stryjewski, a następnie Mariusz Konopatzki. Dzięki następnym punktom Walla i Williamsa, HydroTruck przed decydującą partią miał 14-punktowy bufor bezpieczeństwa (68:54).

Pelplinianie przy pomocy dobrej dyspozycji Maksymiliana Formelli i Filipa Stryjewskiego wyrażali na początku decydującej części powrotu do gry, tracąc dziesięć punktów. Jednak swoje minuty pożytecznie wykorzystywali Igor Krzych oraz Jakub Zalewski. Trzy celne trójki okazały się kluczowe do ważnej wygranej radomskiego zespołu. W ten sposób HydroTruck Radom odegrał się za porażkę z ubiegłej rundy, pokonując mocno osłabioną Deckę Pelplin 89:75.

Dla HydroTrucka 24 punkty i 5 asyst dał Jakub Zalewski. Natomiast dla Decki 19 punktów rzucił Filip Stryjewski.