25 września 2022

Projekt Kosz

TWOJE ŹRÓDŁO KOSZYKÓWKI

Środowe sparingi drużyn 1 oraz 2 Ligi

Cztery środowe mecze towarzyskie zostały rozegrane na parkietach pierwszo oraz drugoligowych. AZS AGH Kraków pokonał w Bytomię graczy BS Polonii 86:72. Znicz Basket Pruszków okazał się lepszy od Księżaka Łowicz, wygrywając w Hali Znicz 86:69. Sporo emocji było na Obuwniku. Koszykarze Pogoni Prudnik minimalnie ulegli po dogrywce AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice 85:88. Natomiast KS Sudety Jelenia Góra pokonali na własnym terenie MKS Nysę Kłodzko 67:59.

BS Polonia Bytom AZS AGH Kraków 72:86 (22:24, 14:28, 17:14, 19:20)

BS Polonia: Chrabota 16, Zygmunciak 16, Wieczorek 10, Sadło 9, Piechowicz 6, Bogdanowicz 6, Deja 4, Dąbek 2, Krakowiak 2, Chorab 1, Szczepanik
AZS AGH: Szmit 14, Sobiech 13, Lis 12, Wydra 12, Dyrda 11, Leszczyński 10, Zmarlak 5, Michałowski 4, Leśniak 3, Rojek 2, Matyja, Orłowski

Pogoń Prudnik AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice 85:88 (18:24, 26:14, 15:21, 19:19, d: 7:10)

Pogoń: Krawiec 23, Nowicki 20, Madziar 13, Garwol M. 12, Mordzak 6, Sanny O. 4, Garwol P. 4, Malitka 3, Mazur
Mickiewicz: Kłaczek 17, Karpacz 16, Lewiński 13, Mroczek 12, Stróżczyk 10, Leszczyński 9, Wojciechowski 5, Krzymiński 3, Chudzik 3, Tobiasz

Znicz Basket Pruszków KS Księżak Łowicz 86:69 (27:14, 21:18, 23:20, 15:17)

Księżak: Fatz 17, Stanios 14, Kolasiński 14, Kasiński 11, Świderski 5, Nieporęcki 5, Uliczka 3, Kramarz i Pińkowski

KS Sudety Jelenia Góra MKS Nysa Kłodzko 67:59 (22:13, 18:14, 13:15, 14:17)

Sudety: Wasilewski 22, Minciel 14, Ostrowski 11, Walaszek 8, Jyż 5, Garbarski 3, Suchecki 2, Strzemecki 2, Najman 1
Nysa: Wojciechowski 16, Podejko 9, Niziński 6, Szymański 5, Kurowski 5, Kaczuga 5, Weiss 4, Bernecki 2, Rzechtalski 2, Tkaczyk 2, Makarczuk 2, Zenner 1, Ptaszyński

W nadchodzący weekend szykują się solidne turnieje przedsezonowe: w Krośnie, Mińsku Mazowieckim, Żyrardowie, Tarnowie Podgórnym, Starogardzie Gdańskim i Opolu.

Turniej o Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego (10-11.09.2022): UKS Probasket Mińsk Mazowiecki, Kolejarz Basket Radom, KS Legion Legionowo i Żubry Chorten Białystok.

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna (9-11.09.2022): Miasto Szkła Krosno, GKS Tychy i HydroTruck Radom.

Tarnowo Podgórne Basket Cup (9-11.09.2022): Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne, MKK Pyra Poznań, Sokół Międzychód, Sklep Polski MKK Gniezno.

IV Charytatywny Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa (9-11.09.2022): UKS Trójka Żyrardów, Księżak Łowicz, Energa Hutnik Warszawa i ŁKS Coolpack Łódź.

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego (9-10.09.2022): SKS Starogard Gdański, Sensation Kotwica Kołobrzeg, MKKS Żak Koszalin, Dziki Warszawa

Turniej Koszykówki o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego (9-10.09.2022): Weegree AZS Politechnika Opolska, WKK Wrocław, WKS Śląsk II Wrocław i BS Polonia Bytom.

KW