Suzuki 1.Liga: Co wydarzy się w 11.serii gier?

W sobotnie popołudnie otworzy się jedenasta seria spotkań na parkietach Suzuki 1.Ligi. Zespoły rozegrały już po 10 meczów i wiemy już, które ekipy powalczą w aktualnie rozgrywanej kampanii o awans do Energa Basket Ligi. Osiem starć zostanie rozegranych od jutra do środy. Potyczka między Dzikami Warszawa a Decką Pelplin została przeniesiona na 21 grudnia.

Jedenastą kolejkę zmagań otworzy nam starcie Startu II Lublin z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Wałbrzyszanie w ostatnich czterech rywalizacjach są na fali wznoszącej. Ostatnio podopieczni trenera Marcina Radomskiego wygrali na własnym boisku z AZS AGH Kraków. Czy tym razem jego pupile potwierdzą swoją wysoką formę? Pamiętajmy, że ekstraklasowy zespół z Koziego Grodu jeszcze dzisiaj rozegra swój mecz na Dolnym Śląsku ze Śląskiem Wrocław. Przekonamy się czy na jutrzejszym spotkaniu trener Wojciech Paszek będzie mógł skorzystać ze wsparcia.

O 18:00 dwie kolejne potyczki – Sensation Kotwica Kołobrzeg powalczy w hali Milenium z Miastem Szkła Krosno. Natomiast BS Polonia Bytom poszuka u siebie zwycięstwa, podejmując GKS Tychy. Trójkolorowi jako pierwsi pokonali głównego kandydata do awansu do EBL – HydroTrucka Radom. Czy tyszanie sięgną po kolejny komplet punktów. Sobotnie granie zakończy konfrontacja między Śląskiem II Wrocław a MKKS Żak Koszalin.

NIEDZIELA

Dreszczyk sportowych emocji na pierwszoligowych boiskach także w niedzielę. Enea Basket Poznań spróbuje wrócić na zwycięskie tory, grając przed własną publicznością z PGE Turowem Zgorzelec. W pozostałych spotkaniach zaplanowanych na godzinę 18: WKK Wrocław stoczy bój z zawodnikami Polonii Warszawa, którzy w dwóch ostatnich meczach wygrali odpowiednio: z Polonią Bytom i Eneą Basket Poznań. Również o tej samej porze o piąte zwycięstwo na swoje konto powalczą koszykarze AZS AGH Kraków, a także Weegree AZS Politechniki Opolskiej.

ŚRODOWY HIT W RADOMIU

Jedenastą serię gier tymczasowo zamknie solidny hit w radomskiej hali MOSiR, gdy HydroTruck Radom podejmie przed własną widownią SKS Starogard Gdański. Starogardzianie w kolejki na kolejkę pną się coraz wyżej w pierwszoligowej tabeli. Ostatnio podopieczni Kamila Sadowskiego pokonali u siebie Dziki Warszawa. Tym razem poprzeczka pójdzie jeszcze wyżej. Radomianie po heroicznej walce zeszli z tyskiego parkietu jako pokonani. Dobry pojedynek strzelecki zapowiada się między Filipem Zegzułą a Filipem Małgorzaciakiem. Na skrzydle Jakub Patoka spróbuje powstrzymać Wojciecha Czerlonko, a na środku Damian Jeszke sprawdzi dyspozycję dnia Jakuba Motylewskiego. Czy starogardzianom uda się przedłużyć serię zwycięstw do siedmiu?

Terminarz 11. kolejki w Suzuki 1 LM:

Start II Lublin – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych (sobota, 13)
Sensation Kotwica Kołobrzeg – Miasto Szkła Krosno (sobota, 18)
BS Polonia Bytom – GKS Tychy (sobota, 18)
WKS Śląsk II Wrocław – MKKS Żak Koszalin (sobota, 20)
Enea Basket Poznań – PGE Turów Zgorzelec (niedziela, 15)
WKK Wrocław – KKS Polonia Warszawa (niedziela, 18)
AZS AGH Kraków – Weegree AZS Politechnika Opolska (niedziela, 18)
HydroTruck Radom – SKS Starogard Gdański (środa, 18)
Dziki Warszawa – Decka Pelplin (mecz przełożony na 21 grudnia)

Wszystkie rywalizacje do zobaczenia na platformie Emocje.TV.

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *