Suzuki 1 Liga: GKS lepszy od rezerw Śląska

W jedynym wtorkowym pojedynku kończącym 12.kolejkę meczów w Suzuki 1 Lidze Koszykówki Mężczyzn, GKS Tychy pokonał przed własną publicznością TBS Śląsk II Wrocław 88:77.

GKS Tychy – TBS Śląsk II Wrocław 88:77

W początkowej fazie meczu żaden z zespołów nie potrafił zdobyć kilkupunktowej zaliczki. We wrocławskiej ekipie skuteczni byli Szymon Tomczak, Jan Wójcik oraz Kacper Marchewka. Po stronie tyskiej ekipy celnymi trafieniami popisali się m.in. Piotr Wielocha, Patryk Stankowski, Łukasz Diduszko, a z góry piłkę dwukrotnie wpakował Krystian Tyszka. Po pierwszej dyszce mieliśmy remis 23:23. Następna odsłona przez co najmniej dwie minuty była wyrównana, lecz po dwóch trójkach Patryka Stankowskiego i kolejnej paczce Krystiana Tyszki do kosza, tyszanie odskoczyli na sześć punktów (35:29). Wrocławianom w następnych minutach starcia przestało cokolwiek wpadać do kosza, co skrzętnie wykorzystali gracze GKS-u. Dzięki kolejnym punktom zdobytym przez ekipę Tomasza Jagiełki po dwóch kwartach było 13-punktowe prowadzenie dla drużyny z Tych (45:32).

Po piętnastominutowej przerwie zespół z Tych trzymał dwucyfrową zaliczkę przez połowę trzeciej kwarty. W ekipie z Dolnego Śląska zaczął trafiać Sebastian Bożenko, a w późniejszej fazie swoje punkty dokładali Miłosz Góreńczyk oraz Kacper Marchewka. Trzypunktowy rzut kolei Pawła Strzępka mocno przybliżył wrocławian do gospodarzy na cztery punkty (56:52). Pod koniec tej części obydwa zespoły dodały do swoich kont po parę oczek (GKS – 7, TBS Śląsk – 8). W ten sposób na decydującą kwartę obie drużyny zeszły z parkietu przy stanie 63:60 dla GKS-u Tychy.

Zawodnicy w białych strojach opamiętali się w ostatniej ćwiartce, zdobywając sześć punktów z rzędu dzięki akcjom Andrzeja Krajewskiego i Piotra Wielocha (69:60). Wrocławian do pojedynku próbował pobudzić zza łuku Bożenko, lecz grę miejscowych na swoje barki wziął Łukasz Diduszko, który trafił ważne punkty spod kosza oraz zza linii 6,75m (82:69). Wrocławskiej ekipie zabrakło czasu na przechylenie szali zwycięstwa na swą korzyść. W ostatecznym rozrachunku GKS Tychy wygrał z TBS Śląsk II Wrocław 88:77.

Głównymi autorami tego zwycięstwa byli Andrzej Krajewski oraz Łukasz Diduszko – obaj zdobyli po 18 punktów. 14 punktów i 5 asyst dopisał Patryk Stankowski. We wrocławskim obozie najskuteczniejszy był Sebastian Bożenko – 17 punktów i 8 zbiórek, 13 „oczek” dodał Jan Wójcik, a Szymon Tomczak skończył mecz na 12 punktach i 5 zbiórkach. GKS Tychy po tym zwycięstwie znajduje się aktualnie na pozycji lidera (11-1, 23 punkty). Gracze Dusana Stojkova z dorobkiem 6 zwycięstw i 6 porażek są w obecnej chwili na 6.miejscu, mając na swoim koncie o jeden więcej rozegrany mecz niż Politechnika Opolska.

fot. Tomasz Komosa (archiwum)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *